Main Menu
User Menu

Prehľad veliteľov okupačných armád v Maďarsku

Prehľad veliteľov okupačných armád v Maďarsku


Rumunská okupácia 1919
1919 Constantin Presan ; vrchný veliteľ rumunskej armády v Maďarsku


Nemecká okupácia
1.4.1944 – 4.4.1945 Hans von Greiffenberg ; vrchný veliteľ nemeckých armád v Maďarsku


Sovietska okupácia
19.10.1944 – 20.1.1945 Semjon Konstantinovič Timošenko ; sovietsky veliteľ
20.1.1945 – 15.9.1947 Kliment Jefremovič Vorošilov ; predseda Spojeneckého kontrolného výboru
URL CZ: https://www.valka.cz/Prehlad-velitelov-okupacnych-armad-v-Madarsku-t17112#62744Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Prehlad-velitelov-okupacnych-armad-v-Madarsku-t17112#62744Version : 0