Main Menu
User Menu

Prapor útočné vozby [1941-1941]

Armoured Battalion / Prápor útočnej vozby

     
Název:
Name:
Prapor útočné vozby
Originální název:
Original Name:
Prápor útočnej vozby
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.07.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.06.1941-07.07.1941 Rýchla skupina
07.07.1941-25.07.1941 Rychlá brigáda
Dislokace:
Deployed:
23.06.1941-25.07.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
23.06.1941-01.07.1941 Dobrotka, Jozef (Stotník)
01.07.1941-25.07.1941 Dobrotka, Jozef (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.06.1941-25.07.1941 Rota kanónů proti útočné vozbě 5
23.06.1941-25.07.1941 Rota kanónů proti útočné vozbě 6
23.06.1941-25.07.1941 Rota útočné vozby 2
23.06.1941-25.07.1941 Rota útočné vozby 3
07.07.1941-25.07.1941 Rota kanónů proti útočné vozbě 11

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006., https://www.vhu.sk/data/files/371.pdf, https://www.vhu.sk/index.php?ID=1533
URL : https://www.valka.cz/Prapor-utocne-vozby-1941-1941-t187637#545687Verze : 1
MOD