Main Menu
User Menu

Praha, Kadetní škola pěchoty

Prague, School Cadet Corps

     
Název:
Name:
Kadetní škola pěchoty
Originální název:
Original Name:
Kadetní škola pěchoty
Další názvy:
Other Names:
"Kadetka"
Obec:
Municipality:
Praha - Dejvice
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°05'40.7924891"N 14°24'02.1134949"E
Vznik:
Established:
DD.MM.1900
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:

DD.MM.1900-DD.MM.1918 Kadetní škola pěchoty
DD.MM.1926-DD.MM.1939 Vysoká škola válečná
Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
- Jiří Vorlíček: Pražské vojenské budovy a hřbitovy (Praha 1987)
- www.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Praha-Kadetni-skola-pechoty-t66623#412249Verze : 0
MOD
Praha - Kadetka


Objekt v městské části Hradčany (Praha IV), původně Kadetní škola pěchoty, postavená v letech 1895-1900.
URL : https://www.valka.cz/Praha-Kadetni-skola-pechoty-t66623#235886Verze : 0
MOD
fotografie
URL : https://www.valka.cz/Praha-Kadetni-skola-pechoty-t66623#235900Verze : 0