Main Menu
User Menu

Posádková správa Bratislava [1974-1992]

Military Command Bratislava

     
Název:
Name:
Posádková správa Bratislava
Originální název:
Original Name:
Posádková správa Bratislava
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.03.1974
Předchůdce:
Predecessor:
Posádkové velitelství Bratislava
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1992
Nástupce:
Successor:
Posádkové velitelství Bratislava
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.03.1974-01.01.1992 Organizační a mobilizační oddělení
01.01.1992-01.05.1992 Organizační a mobilizační správa
Dislokace:
Deployed:
DD.03.1974-01.05.1992 Bratislava, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.11.1977-DD.12.1985 Jurík, Jozef (Generálmajor)
DD.10.1990-01.05.1992 Hergovič, Mojmír (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1974-01.05.1992 318. strážní prapor

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
DD.03.1974-01.05.1992 VÚ 1570 Bratislava
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Posadkova-sprava-Bratislava-1974-1992-t184060#537490Verze : 1
MOD