Main Menu
User Menu

Poradní forum pro sekci vyznamenání

Diskuse
Poradní forum pro sekci vyznamenání


vzhledem k potřebě řešit sporné věci tam kde jsou zapotřebí a řešit věci na místě a ne v jiných diskuzích zakládám toto poradní forum.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#148495Verze : 0
MOD

Citace - Chris Amber :

taky nějakou dobu zvažoval, jestli vůbec a jak přesně udělat pořádek v Řádu Azada Hinda, který byl jednak rozdělený do dvou témat a navíc ve špatném oddělení (teda aspoň dle mého názoru)Osobně nejsem přesvědčen o tom že řád Azada Hinda patří mezi indická vyznamenání. Bose a jeho hnutí - a i vyznamenání jím založené, nebyly uznány za oficiální indické vyznamenání.
Vzhledem k tomu že byl řád založen v Německu pro indickou legii formovanou z britských zajatců bylo jeho umístění zvoleno mezi německými vyznamenáními a to i přestože se Bose později přesunul německou a japonskou ponorkou do Asie a působil u druhé indické legie - tentokrát u Japonců.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#148497Verze : 0
MOD
no já při rozhodnování vycházel hlavně z toho, že na www.axishistory.com, což je momentálně můj zdroj, výslovně uvádějí, že nejde o německé vyznamenání...


ovšem přesunout ho zase zpět by neměl být až takový problém...
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#148499Verze : 0
Protože jsem na Axisu trochu zaháčkovaný, tak jsem se podíval. Na forum.axishistory.com je ale Azad Hind Medal uváděný výslovně na seznamu německých "List of awards". Navic jsem se dozvěděl, že celá "Legie Freies Indien" byla 8.srpna 1944 převedena k Waffen SS pod tzv. Indische Freiwillige Legii SS a podřízena velení SS Oberfüher Heinze Bertlinga. Měla výsadu nosit na límcovém značení uniformy Waffen SS "Tygra ve skoku". Takže zařazení do německé sekce bude asi nejspíše v pořádku
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#148521Verze : 0
dobrá...jdu to zas přesunout zpátky Wink
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#148523Verze : 0
to Amber máš mě v předklonu
Měl bych však také jeden návrh. Navrhuji sloučit pod název "Pamětní medaile Za statečnost " v oddělení RU zatím tam tyto uvedené rozházené medaile . IMHO a dle jejího Statutu jde skutečně o jednu medaili, třebaže má 11 časových a výrobních verzí a variant, 3 stupně a u stříbrné dvě třídy. Jak jsem ti psal v SZ musím o tom napsat samozřejmě uvozující článek. Pokouším se spojit s autory studie a vyžádat si jejich souhlas s použitím podstatných částí (IMHO přesahujících povolení v autorském zákoně), popř. to celé překopat.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#148524Verze : 0
hm...to bude teda zábava to slučovat...mě stačilo, když jsem dával dohromady Medaili Azada Hinda s Hvězdou k řádu Rolling Eyes
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#148526Verze : 0
Ten můj návrh vůbec nespěchá. Počkej až vypotím tu studii a potom sám zhodnoť, zda je to potřeba nebo není. Berte to zatím jako ideu do budoucna. Když jsem ji přečetl, tak jsem pochopil, kolik nedostatků ve vědomostech ještě mám i v oblasti vývoje a historie armády RC a RU. A to je prosím pouze 13 stránek A5. Psali ji však odborníci Možná vědět míň je někdy lepší. To se týká teď mně Sad
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#148535Verze : 0
mám takový nápad na založení nějakého subfora, kde by se dělaly přehledy oceněných určitými vyznamenáními (asi hlavně těmi nejvýznamnějšími jako americká Medal of Honor)...ne dělat nějaké komplexní seznamy, ale, podobně jako v nové sekci Odboj - kdo by nějakého nositele věděl, ten by ho do tématu zapsal...


přijde mi, že psát to do tématu pro dané vyznamenání by ho brzy zaplácalo a poněkud znepřehlednilo, a tak jsem si říkal, jestli nezřídit nová sub-fora...ale co na to vy ostatní?
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#154559Verze : 0
Niečo z toho na valke už určite aj je - Medal of Honor neviem, ale o držiteľoch najvyššieho briského vojenského vyznamenania Victory Cross sú nejaké články a Panzer vytvoril zoznam držiteľov rôznych stupňov Železného kríža.


Prehľad ľudí, ktorí dané vysoké vyznamenanie obdržali nie je zlý nápad, ale skôr by som si to vedel predstaviť práve ako komplexný prehľad, nech to je prehľadnejšie, ako množstvo príspevkov od rôznych ľudí. A myslím, že nejaký podobný prehľad o nositeľoch najvýznamnejších vyznamenaní by sa mal dať nájsť niekde na nete alebo v nejakej knihe, aby sa to nemuselo doplňať postupne.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#154563Verze : 0
MOD
Čo tak trošku preriediť vyznamenania - ostatné a založiť Španielsko, Chorvátsko, Rumunsko ako samostatné štáty už majú dosť príspevkov.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#154567Verze : 0
bulharsko, maďarsko, španělsko, chorvatsko a rumunsko - založení hotovo, můžete přesouvat.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#154613Verze : 0
MOD
první fáze přesunu hotova - témata přenesna...ještě mi chybí upravit název každého tématu a zbavit ho ISO zkratky, ale to budu provádět postupně - je toho docela hodně...kdyby si to někdo z moderátorů chtěl vzít na triko, tak se zlobit nebudu Smile


jinak když už jsme u toho třídění, tak i Brazílie a Jugoslávie maj po 5 vyznamenáních, což by možná mohlo taky na novou sekci stačit (když u Belgických uniforem stačily 2 témata)...ať to máme komplet Smile
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#154674Verze : 0
při úpravě nadpisů témat jsem si všiml, že u Vyznamenání - Bulharsko (BGL) je chybně uveden ISO kód - má být "BGR", alespoň podle adminova seznamu...
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#155859Verze : 0
ISO Bulharska - opraveno
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#155872Verze : 0
MOD
bon Smile ovšem stále ještě chybí v nově založených (bulharsko, maďarsko, španělsko, chorvatsko, rumunsko, vatikán) sub-forech link na pravidla sekce...


a pak si také neodpustím opakovat dotaz, zda má cenu zavést nová sub-fora pro státy s 5 vyznamenáními (Brazílie a Jugoslávie) ?
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#155882Verze : 0
malinko jsem úřadoval ve vyznamenáních - z názvů amerických vyznemenání jsem odstranil "The" (tam kde to bylo, samozřejmě - cca 10 témat)...myslím, že takhle je to přehlednější, protože Medal of Honor bych vždycky hledal pod "M" a ne pod "T"...
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#176911Verze : 0
Kolegové, trochu jsem si prošel sekci vyznamenání a mám nutkavý pocit, že by se s ní mělo něco udělat.
V prvé řadě by bylo třeba od sebe oddělit jednotlivé státní celky, míchání Československa a Česka, německých států, Ruska - Sovětského svazu - Ruska (a k tomu Kazachstán a další) k přehlednosti vůbec nepřispívá.
V rámci jednotlivých zemí je třeba striktně oddělit státní vyznamenání od resortních a klubařských, mezi vyznamenání by rozhodně neměly být odznaky, ať za bojovou činnost, či za vzorného kuchaře.
Nebylo by špatné udělat nějaký systém (nemyslím zrovna tabulku Very Happy), aby dekorace nebyly "každý pes jiná ves". Mám neodbytný pocit, že se sekce zatím tvoří stylem "co najdu, tak tam vrazím". Všechna vyznamenání mají svůj český název, tak by bylo fajn jej užívat. Postupně by také bylo záhodno sjednotit styl fotografií, aby se na první místo ZÁSADNĚ dával avers a revers až po něm.
Nejotřesnější zkušenost jsem zaznamenal u řádu č. 1 - Řádu bílého lva. Admin vložil klenot typu 1922, pod čímž následují články o českém Řádu bílého lva, a pak je k nim přicmrndnut Řád bílého lva "Za vítězství" pod naprosto nesmyslným názvem.
Entuziasmus je sice fajn, ale faleristika má naprosto striktní pravidla, uznávaná ve většině států světa, takže bychom se jimi měli začít řídit. Vzhledem k významu této sekce, jež by měla být jednou z "výkladních skříní" valka.cz, je opravdu za pár minutek dvanáct.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#281754Verze : 0
MOD
jenze krome Zbycha zatim neni nikdo, kdo by se tomu venoval Smile ja to fotim, protoze na to casto nekde narazim, ale psat o tom nebudu, protoze to neni my cup of tea, to musi nekdo jiny, a tech lidi (aktivnich) na medaile ted proste dost nemame Sad, stejne jako nam chybi lide na uniformy ... preferuju netristit sily jeste vic a poustet se do dalsich a dalsich uprav dalsich sekci, kdyz zatim nemame hotove ty ostatni, lidi je tu stale stejny pocet, bohuzel Sad
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#281761Verze : 0
MOD
Plně souhlasím s Jirkou - tyto sekce opravdu potřebují úklid, ale ... tak jak píše Radek prozatím nejsou lidí a tak to vypadá "co najdu, tak tam vrazím" - viz poslední příspěvky o franc. řádech od Greywolfa (boha a to je moderátor!), vrazit fotku (navíc která už tam je) a ani búúú o vzhledu, třídách, historii ... nic!
Faleristika mě zajímá, ale ne jako celek. Můžu si vzít jako soc. (fůj) závazek, že budu uklízet tam kde něco o tom vím protože je sbírám ( R-U, PL). Němce sice nesbírám, ale vzhledem k jejich popularitě jsem začal již něco uklízet v sekci Německa (III říše), například o naších nevím skoro nic, protože mě nezajímají (bohužel) a stejně tak většina dalších států.
V R-U řádech slíbil pomoc Iver, ale taky bohužel zůstalo u slibu ...
Ono těch problémů tam je fakt mnoho a je třeba je řešit postupně.
- správně je pojmenovat
- přejmenovat
- vyhodit nesmysly
- vyhodit fotky které jenom duplikují jiné příspěvky


No a potom se můžeme zamyslet nad dalším dělením
- vojenské řády
- státní vyznamenání
- oznaky
- atd atd.


Dále udělat pořádek ve státech (oddělit jednotlivé státní celky), no prostě práce jako na kostele. Takže adin vapros: je to dnes opravdu to co nás nejvíce pálí ???
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#281769Verze : 0
MOD
podle meho ne (resp. pali nas tolik sekci, ktere by staly za to dotahnout), proste nektere sekce jsou dulezite, a jine jsou jeste vice dulezite Smile a nemuzeme delat vse, motali bychom se dokolecka Wink pojdme dokoncit to co mame, a doufejme, ze mezi novacky na valce se objevi vicero sberatelu a zajemcu o metaly Smiling Army
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#281771Verze : 0
MOD

REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ
ČESKOSLOVENSKÁ REPUBLIKA
ŘÁD BÍLÉHO LVA
Datum vzniku 07.12.1922
Datum zániku 01.1961
Skupiny občanská
vojenská
Stupně I. třída s řetězem (od 13.11.1924)
I. třída
II. třída
III. třída
IV. třída
V. třída
zlatá medaile
stříbrná medaile
Literatura Sukeník, Ludvík – Novotný, Vlastislav: Československá vyznamenání 1918-1948. Hodonín, OB-ZP servis 1997.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#282137Verze : 0
MOD
ŘÁD BÍLĚHO LVA, TYP 1922
NOSITELÉ ŘÁDU I. TŘÍDY NA ŘETĚZUPříjmení, jméno Stát Datum udělení Skupina
Albert I. Belgické království 10.1923 vojenská
Alexandr I. Království Srbů, Chorvatů a Slovinců 08.1923 vojenská
Cardénas, Lazaro Spojené státy mexické 07.1937 občanská
Carmona, António de Fragosa Portugalská republika 09.1933
Čankajšek Čínská republika vojenská
Ferdinand I. Rumunské království 07.1923 vojenská
Fuad I. Egyptské království 07.1928 vojenská
Haakon VII. Norské království 11.1937 vojenská
Haile Sellasie I. Etiopské císařství vojenská
Hirohito Japonské císařství 09.1928 vojenská
Hoainisch, Michael Rakouská republika 03.1926 občanská
Karel II. Rumunské království 10.1935 vojenská
Kristián X. Dánské království 10.1933 vojenská
Kviesis, Albert Lotyšská republika 12.1932 občanská
Leopold III. Belgické království 06.1937 vojenská
Mohamed Réza Páhlaví Íránské císařství vojenská
Norodom Sihanuk Kambodžské království
Päts, Konstantin Estonská republika 06.1934 občanská
Pavel, princ regent Jugoslávské království 02.1935 vojenská
Petr II. Království jugoslávské 1937 vojenská
Pieck, Wilhelm Německá demokratická republika občanská
Réza Páhlaví Perské císařství 10.1935 vojenská
Stalin, Josif Vissarionovič Svaz sovětských socialistických republik 1945 vojenská
Sukarno, Ahmad Indonéská republika vojenská
Svinhufvud, Pehr Evind Finská republika 11.1932 občanská
Terra, Gabriel Uruguayská republika 02.1937 občanská
Tourné, Séhou Guinejská republika
Ulmanis, Karlis Lotyšská republika 11.1937 občanská
Viktor Emanuel III. Italské království 08.1923 vojenská
Vilemína Nizozemské království 08.1929 občanská
Wojciechowski, Stanisław Polská republika 04.1925 občanská
Zamora y Torres, Niceto Španělská republika 03.1935 občanská
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#282142Verze : 0
MOD
Na žádost Jirky jsem přesunul na toto místo 2 tabulky které vznikly v rámci ordnungu v sekci vyznamenání. Vyjádřete se prosím, zda i v této sekci budem dále pracovat pomoci tabulek a pokud ano tak jakých.


Můj názor:
TAB 1 ŘÁD BÍLÉHO LVA - podle mě je to dobrý základ pro šablonu, uvádí všechny základní informace (země, datum vzniku, počet tříd a stupňů, základní literatura). Když se doplní anglickým překladem tak je to šablona jak vyšitá. Byla by na prvním místě tématu, pak obr. , dál třebas popis nebo tabulka nositelů atd...

TAB 2 ŘÁD BÍLĚHO LVA, TYP 1922
NOSITELÉ ŘÁDU I. TŘÍDY NA ŘETĚZU
- není co řešit, tabulka bude vždy pro čtenáře přehlednější než nějaký dlouhý nepřehledný výpis.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#282166Verze : 0
MOD
Pánové maršálové, páni armádní generálové, generál plukovníci, a všichni co na to máte právo, prosím o založení rubriky ve faleristice s názvem UKRAJINA .


ANO, volím tuto možnost jako jedinou, neb na mé ponížené supliky nikdo nereaguje .Po splnění mé prosby to prosím někdo smažte, nebo to udělám sám. Předem děkuji Alt.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#349814Verze : 0
Připojuji se ke kolegovi Altmannovi a žádám o založení Běloruska a Kazachstánu
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#349816Verze : 0
Ano a také Řecko prosím.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#349820Verze : 0
MOD
No tyto Vaše supliky určitě nepatří do aktualit. Ale do poradního fora kde chcete něco založit.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#349824Verze : 0
Děkujeme za přesun, ale myslím,že to nic neřeší neb na naše normální požadavky nikdo z velení nereaguje. Já bych byl rád, kdyby mi někdo herdek tu Ukrajinu konečně založil.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#349825Verze : 0
jen pro vysvetlenou, na valce to funguje opacne. Nova sekce se zaklada z v okamziku, kdy pro ni je dostatek temat, protoze opacne se stava, ze se sice s "velkyma ocima" zalozi sekce, ale ta pak zeje prazdnotou, a nema cenu mit zde (a udrzovat) sekci, ve ktere je jen jedno tema - od toho je sekce "Ostatni". Kdyz se podivam na relativne nedavno pozadovane sekce, tak tu mame


Argentina - 2 rady
Venezuela - 2 rady
Svedsko - 4 rady


pro to skutecne neni zapotrebi tvorit nove sekce. Takze prosim, pozakladejte zatim odpovidajici rady v sekci Ostatni - zatim nezarazeno


https://www.valka.cz/index.php/f/767


a rozhodnuti o tom, zdali a kdy zridit novou sekci pro konkretni zeme prenechte moderatorum, kteri maji tyto sekce na starosti. Jak uz jsem uvadel, neni to jen o tom zalozit novou zemi, ale musi se presne vymezit nazev, jednotliva historicka obdobi a to v souladu se vsemi ostatnimi sekcemi daneho statu na nasem foru, neni to tedy uplne trivialni zalezitost, jak se to z pohledu uzivatele jevi. Dekuji za pochopeni.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-vyznamenani-t39255#349866Verze : 0
MOD