Poprosil by som o potvrdenie hodnosti

Diskuse

Dobrý večer,
chcel by som Vás poprosiť o potvrdenie hodnosti môjho prastarkého. Myslím si, ze má hodnosť kaprála-desiatnika. Narukoval do Lučenca do 25. pešieho pluku. Zaujímavý sa mi zdá prútik (aleko ako to nazvať, čo má v ruke), malo to nejaký význam, patrilo to k hodnosti? A poprosil by som ešte o identifikáciu jednej fotky, jedná sa o vojenský obed, alebo večeru, ale s identifikáciou to bude asi ťažké. Ďakujem Vám
URL : https://www.valka.cz/Poprosil-by-som-o-potvrdenie-hodnosti-t127103#430307 Verze : 0
a na čiapke má niečo ako vyznamenania, viete mi ich pomôcť identifikovať? ďakujem
URL : https://www.valka.cz/Poprosil-by-som-o-potvrdenie-hodnosti-t127103#430308 Verze : 0
V dřívějších dobách byla odznakem desátníka hůl (lískovka), kterou zřejmě symbolizuje onen proutek. Na čepici má tzv. Kappenabzeichen ( čepicové odznaky, které mohli zavést velitelé pluků a vyšších jednotek).
URL : https://www.valka.cz/Poprosil-by-som-o-potvrdenie-hodnosti-t127103#490682 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více