Main Menu
User Menu

Poproč

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Poproč
Originální název:
Original Name:
Poproč
Další názvy:
Other Names:
(1255) populi de Elchuan, (1255- 1393) Elchwan 1407 Mendzenth, (1408) Pothproch, (1427) Menthzent, (1494) Olchwan (1590) Podprocz aliter Myndzenth, (1630) Jászó Mindszent, (1808) Podproč, (1920) Poproč, maďarsky Jászómindszent.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°42'40.78"N 20°58'32.84"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1255
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – rímsko-katolícky neskorogotický zo začiatku 16. storočia, barokovo-klasicisticky prestavaný v roku1766
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch.1939-1945 obec pripojili k Maďarsku. Zaniknutá osada v okolí- Olšava (1255 populi de Elchuan)
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.poproc.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Poproc-t124562#424083Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t124562#424083Version : 0
MOD