Main Menu
User Menu

Pomůže někdo přečíst kmenový list mého pradědy?

Diskuse
Dobrý den. Dostal se mi do rukou kmenový list mého prapradědy Emanuela Táboříka. Bohužel ale nemohu přečíst několik slov. Jedná se mi o to, co je napsáno v poznámce a v jeho charakteristice. Podrobněji rozepsáno u příloh.


Děkuji za odpovědi.


Tomáš Tábořík
Pomůže někdo přečíst kmenový list mého pradědy? - Dva stejné zápisy jinak napsané, v kolonce Etwaige gebrechen. Je to ten dlouhý text.

Dva stejné zápisy jinak napsané, v kolonce Etwaige gebrechen. Je to ten dlouhý text.
Pomůže někdo přečíst kmenový list mého pradědy? - V charateristice jsem rozluštil v prvním řádku pouze heiter (veselý), v druhé řádce mi někdo rozluštil jako ,,als leinlerrist  ausgebildet (nevím jak je to správně ani co by to mělo znamenat). V třetí řádce vidím pouze ,,bohmisch volkschule.

V charateristice jsem rozluštil v prvním řádku pouze heiter (veselý), v druhé řádce mi někdo rozluštil jako ,,als leinlerrist ausgebildet'' (nevím jak je to správně ani co by to mělo znamenat). V třetí řádce vidím pouze ,,bohmisch volkschule.''
Pomůže někdo přečíst kmenový list mého pradědy? - A poslední věc. Vidím willig, gehorsam. Na konci řádky možná něco jako ,,bedarf jadoch anerkennung?

A poslední věc. Vidím willig, gehorsam. Na konci řádky možná něco jako ,,bedarf jadoch anerkennung''?
URL : https://www.valka.cz/Pomuze-nekdo-precist-kmenovy-list-meho-pradedy-t217300#609728Verze : 0
Dobrý den.Získal jsem kmenový list mého pradědy.Rád bych věděl kde a jako co sloužil.Myslím,že jsem přečetl jen Krakau(asi Krakow),185 domobaranecký pluk,ale takový jsem nikde nenašel.Snad se to někomu podaří rozluštit.Prosím o pomoc s přečtením
Děkuji Jan Vika
URL : https://www.valka.cz/Pomuze-nekdo-precist-kmenovy-list-meho-pradedy-t217300#610486Verze : 0