Pomocníci protiletadlového dělostřelectva

Flak Helpers

Flak Helfers

Flak Helfers
Pomocníci protiletadlového dělostřelectva


(upravil RoBoT)
URL : https://www.valka.cz/Pomocnici-protiletadloveho-delostrelectva-t304#1480Verze : 0
MOD
většinou to byli mladí chlapci a děvčata, oblékající uniformy Hitlerovy mládeže, popřípadě vojenského letectva. v roce 1944 tyto "pomocníky" převzaly pod názvem "Zögling" zbraně SS.
URL : https://www.valka.cz/Pomocnici-protiletadloveho-delostrelectva-t304#1481Verze : 0
MOD
Myslím že dívky běžně k flaku nešli (bylo by to i proti německé představě ženy jako osoby starající se o rodinu) běžně tam nastupovala chlapci ve věku 17, později i 16 let, sloužili jako civilisté ale byli podřízeni vojenské disciplině a nosili uniformy (LW) služba se odbývala u stacionárních baterií chránících významné oběkty a města, a to až do ráže 88mm. U větších ráží myslím pro vysokou fyzickou náročnost nebyli tito mladíci užiti. tito mládenci spolu s kmenovým kádrem vojáků tvořili základní osádku baterie, a obsazovali v různých funkcích její děla ve dne. Protože ve dne nehrozilo tak velké nebezpečí byla obsazována jen děla Anton až Dora tedy jen 4, v noci přicházeli dospělí muži kteří jinak normálně pracovali a doplňovali početní stav na plné počty a pak byla obsazena i děla Emil a Fridrich tedy všech 6 děl baterie. toto platilo až do roku 43, potom byly počty změněny a některé baterie byly na plných počtech i ve dne.
URL : https://www.valka.cz/Pomocnici-protiletadloveho-delostrelectva-t304#62636Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!