Pomocníci protiletadlového dělostřelectva

Flak Helpers
Flak Helfers
Flak Helfers
Pomocníci protiletadlového dělostřelectva


(upravil RoBoT)
URL : https://www.valka.cz/Pomocnici-protiletadloveho-delostrelectva-t304#1480 Verze : 0
většinou to byli mladí chlapci a děvčata, oblékající uniformy Hitlerovy mládeže, popřípadě vojenského letectva. v roce 1944 tyto "pomocníky" převzaly pod názvem "Zögling" zbraně SS.
URL : https://www.valka.cz/Pomocnici-protiletadloveho-delostrelectva-t304#1481 Verze : 0
Myslím že dívky běžně k flaku nešli (bylo by to i proti německé představě ženy jako osoby starající se o rodinu) běžně tam nastupovala chlapci ve věku 17, později i 16 let, sloužili jako civilisté ale byli podřízeni vojenské disciplině a nosili uniformy (LW) služba se odbývala u stacionárních baterií chránících významné oběkty a města, a to až do ráže 88mm. U větších ráží myslím pro vysokou fyzickou náročnost nebyli tito mladíci užiti. tito mládenci spolu s kmenovým kádrem vojáků tvořili základní osádku baterie, a obsazovali v různých funkcích její děla ve dne. Protože ve dne nehrozilo tak velké nebezpečí byla obsazována jen děla Anton až Dora tedy jen 4, v noci přicházeli dospělí muži kteří jinak normálně pracovali a doplňovali početní stav na plné počty a pak byla obsazena i děla Emil a Fridrich tedy všech 6 děl baterie. toto platilo až do roku 43, potom byly počty změněny a některé baterie byly na plných počtech i ve dne.
URL : https://www.valka.cz/Pomocnici-protiletadloveho-delostrelectva-t304#62636 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více