Main Menu
User Menu

Pomocná rota pluku útočné vozby 1 [1935-1938]

Auxilliary Company of the 1st Armoured Regiment

     
Název:
Name:
Pomocná rota pluku útočné vozby 1
Originální název:
Original Name:
Pomocná rota pluku útočné vozby 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Pomocná rota pluku útočné vozby
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 269
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1935-25.09.1938 Pluk útočné vozby 1
Dislokace:
Deployed:
15.09.1935-25.09.1938 Milovice, barákový tábor
Velitel:
Commander:
15.09.1935-01.10.1936 Novotný, Jaroslav (kapitán pěchoty)
01.10.1936-01.01.1937 Weidlich, Jan (štábní kapitán pěchoty)
01.01.1937-31.03.1937 Líman, Jan (kapitán pěchoty)
31.03.1937-15.09.1937 Líman, Jan (štábní kapitán pěchoty)
15.09.1937-01.02.1938 Amler, Jiří (štábní kapitán pěchoty)
01.02.1938-01.07.1938 Čech, Václav (kapitán pěchoty)
01.07.1938-15.09.1938 Novák, Emil (major pěchoty)
15.09.1938-25.09.1938 Stýblo, Josef (major pěchoty)
Výzbroj:
Armament:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond Pluk útočné vozby 1
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/Pomocna-rota-pluku-utocne-vozby-1-1935-1938-t68822#241640Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Auxilliary-Company-of-the-1st-Armoured-Regiment-t68822#241640Version : 0
MOD