Main Menu
User Menu

Pomoc s určením fotografií

Diskuse
Dobrý den,


můj pradedeček sloužil během První republiky v armádě. Podle mnou zatím dohledaných informací byl poddůstojníkem. Po pradědečkovi se nám zachovalo několik fotografií, které jsou níže. Pokud by někdo mohl říci něco o fotografiích nebo vojácích, vyznamenáních na nich, byl bych Vám moc vděčný.
Pomoc s určením fotografií - Pradědeček sedící uprostřed. Nevíte o jakou jednotku se jedná? Některé uniformy mi připadají spíše jako četnické, navíc mají všichni jinou barvu výložek. Jeden opasek mi připadá jako německý, možná se jedná o fotografii po válce, pradědeček prokazatelně sloužil asi do roku 1950.

Pradědeček sedící uprostřed. Nevíte o jakou jednotku se jedná? Některé uniformy mi připadají spíše jako četnické, navíc mají všichni jinou barvu výložek. Jeden opasek mi připadá jako německý, možná se jedná o fotografii po válce, pradědeček prokazatelně sloužil asi do roku 1950.
Pomoc s určením fotografií - Fotografie pořízená neznámo kde, pradědeček vlevo. Možná již jako poddůstojník? Nejsem si jistý, zda se jedná o hodnostní pecku, nebo o poškození fotografie. Domnívám se správně, že muž vpravo má nášivku střelce z kulometu?

Fotografie pořízená neznámo kde, pradědeček vlevo. Možná již jako poddůstojník? Nejsem si jistý, zda se jedná o hodnostní pecku, nebo o poškození fotografie. Domnívám se správně, že muž vpravo má nášivku střelce z kulometu?
Pomoc s určením fotografií - Fotografie z poddůstojnického kurzu ve Znojmě, pradědeček třetí stojící z prava.

Fotografie z poddůstojnického kurzu ve Znojmě, pradědeček třetí stojící z prava.
Pomoc s určením fotografií - Pradědeček ve velmi mladém věku. Na krku má sice štítek s číslem pluku, bohůžel je fotografie již v originále rozostřená a číslo se mi zatím nepovedlo přečíst. Na kapse má nějaký odznak. Možná výkonnostní střelecký?

Pradědeček ve velmi mladém věku. Na krku má sice štítek s číslem pluku, bohůžel je fotografie již v originále rozostřená a číslo se mi zatím nepovedlo přečíst. Na kapse má nějaký odznak. Možná výkonnostní střelecký?
Pomoc s určením fotografií - Detail odznaku

Detail odznaku
URL : https://www.valka.cz/Pomoc-s-urcenim-fotografii-t184269#537909Verze : 0