Pomoc s určením fotografií

Diskuse
Dobrý den,


můj pradedeček sloužil během První republiky v armádě. Podle mnou zatím dohledaných informací byl poddůstojníkem. Po pradědečkovi se nám zachovalo několik fotografií, které jsou níže. Pokud by někdo mohl říci něco o fotografiích nebo vojácích, vyznamenáních na nich, byl bych Vám moc vděčný.

Pradědeček sedící uprostřed. Nevíte o jakou jednotku se jedná? Některé uniformy mi připadají spíše jako četnické, navíc mají všichni jinou barvu výložek. Jeden opasek mi připadá jako německý, možná se jedná o fotografii po válce, pradědeček prokazatelně sloužil asi do roku 1950.

Fotografie pořízená neznámo kde, pradědeček vlevo. Možná již jako poddůstojník? Nejsem si jistý, zda se jedná o hodnostní pecku, nebo o poškození fotografie. Domnívám se správně, že muž vpravo má nášivku střelce z kulometu?

Fotografie z poddůstojnického kurzu ve Znojmě, pradědeček třetí stojící z prava.

Pradědeček ve velmi mladém věku. Na krku má sice štítek s číslem pluku, bohůžel je fotografie již v originále rozostřená a číslo se mi zatím nepovedlo přečíst. Na kapse má nějaký odznak. Možná výkonnostní střelecký?

Detail odznaku
URL : https://www.valka.cz/Pomoc-s-urcenim-fotografii-t184269#537909Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!