Main Menu
User Menu

Polní štáb Revoluční vojenské rady republiky [1918-1921]

Polevoj štab Revvojensověta Respubliky

Полевой штаб Реввоенсовета Республики
Polní štáb Revoluční vojenské rady republiky



Pro řízení operací polní armády měl Hlavní velitel všech ozbrojených sil republiky k dispozici Polní štáb Revoluční vojenské rady republiky. Vznikl 2. října 1918 přejmenováním štábu Revoluční vojenské rady republiky. Na počátku roku 1921 byly Polní štáb Revoluční vojenské rady republiky a Všeruský hlavní štáb sloučeny do jednoho štábu Dělnickorolnické rudé armády.


náčelníci štábu:
N. I. Rattel (2. října 1918 - 22. října 1918)
F. V. Kostjajev (22. října 1918 - 23. června 1919)
M. D. Bonč-Brujevič (23. června 1919 - 22. července 1919)
P. P. Lebeděv (22. července 1919 - 10. února 1921)


komisaři
V. G. Šarmanov (3. října 1918 - 22. října 1918)
K. F. Fominov (3. října 1918 - 22. října 1918)
S. I. Aralov (26. října 1918 - 12. června 1919)
S. I. Gusev (15. června 1919 - 5. října 1919)
D. I. Kurskij (4. prosince 1919 - 7. září 1920)
K. Ch. Daniševskij (2. října 1920 - 10. února 1921)


náčelníci operační správy
B. M. Šapošnikov
URL : https://www.valka.cz/Polni-stab-Revolucni-vojenske-rady-republiky-1918-1921-t59899#215871Verze : 0
MOD
Informační zdroje:


Prameny:


Literatura:
Graždanskaja vojna i vojennaja intervencija v SSSR - enciklopedija, Moskva 1983
Kolektiv autorů: Dějiny vojenského umění od nejstarších dob do druhé světové války, Praha 1968
Zacharov M. V. Generaľnyj štab v predbojennyje gody
URL : https://www.valka.cz/Polni-stab-Revolucni-vojenske-rady-republiky-1918-1921-t59899#220015Verze : 0