Main Menu
User Menu

Polní sbor [1941-1941]

Field Corps / Poľný zbor

     
Název:
Name:
Polní sbor
Originální název:
Original Name:
Poľný zbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Armádna skupina
Datum zániku:
Disbanded:
20.09.1941
Nástupce:
Successor:
Spojovací štáb
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.08.1941-20.09.1941 Skupina armád Jih
Dislokace:
Deployed:
12.08.1941-20.09.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
12.08.1941-20.09.1941 Pulanich, Anton (Generál I. triedy)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.08.1941-23.08.1941 Rychlá divise
12.08.1941-20.09.1941 Spojovací prapor 11
12.08.1941-01.09.1941 Zajišťovací divise
12.08.1941-20.09.1941 Zbrojní park 11

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Polni-sbor-1941-1941-t179644#527522Verze : 0
MOD