Main Menu
User Menu

Polichno

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Polichno
Originální název:
Original Name:
Polichno
Další názvy:
Other Names:
Polyhna (1467), Polichna (1808), Polichno (1863); maďarsky Polichno, Parlagos.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°24'17.75"N 19°29'53.64"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1467
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol evanjelický klasicistický z roku 1788, zväčšený v roku 1871
- Rodný dom Boženy Slančíkovej-Timravy
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
Božena Slančíková-Timrava (* 2. október 1867, Polichno – + 27. november 1951, Lučenec) - spisovateľka


Pôsobisko:
Juraj Nathanael Petian (1806-1859) – národný pracovník
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.polichno.sk
URL : https://www.valka.cz/Polichno-t126468#428812Verze : 0
MOD