Main Menu
User Menu

Podrečany

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Podrečany
Originální název:
Original Name:
Podrečany
Další názvy:
Other Names:
Potruchan (1393), Petrochan (1467), Potrochan, Kyspotrochan (1473), Podroczan (1573), Podrecžany (1773); maďarsky Podreczány, Patakalja.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°24'14.34"N 19°36'11.38"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1393
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaplnka baroková z 18. storočia
- Kostol evanjelický klasicistický z roku 1836
- Kaštieľ z roku 1893 secesný, ovplyvnený francúzskym barokom
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Pôsobisko:
Michal M. Hodža (1811-1870) – spisovateľ, filológ, kňaz – pôsobil tu v rokoch 1835-1836
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.podrecany.sk
URL : https://www.valka.cz/Podrecany-t126469#428815Verze : 0
MOD