Main Menu
User Menu

Pluk hradní a čestné stráže [1993-2001]

Castle and Honour Guard Regiment

     
Název:
Name:
Pluk hradní a čestné stráže
Originální název:
Original Name:
Pluk hradnej a čestnej stráže
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1993
Předchůdce:
Predecessor:
318. strážny prápor
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.2001
Nástupce:
Successor:
Čestná stráž prezidenta Slovenské republiky
Čestná stráž armády Slovenské republiky
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1993-01.08.2001 Posádkové velitelství Bratislava
Dislokace:
Deployed:
01.01.1993-01.08.2001 Bratislava, Kasárna na Šagátové ulici

Velitel:
Commander:
01.01.1993-DD.MM.1993 Strážovský, Bohuslav (Podplukovník)
DD.MM.1993-DD.MM.1994 Červenka, Ľubomír (Podplukovník)
DD.MM.1994-DD.MM.1996 Strážovský, Bohuslav (Podplukovník)
DD.MM.1996-01.08.2001 Kubaľa, Jozef (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1993-01.03.1993 1. prapor čestné stráže
01.01.1993-01.03.1993 2. prapor čestné stráže
01.03.1993-01.08.2001 Prapor hradní stráže
01.03.1993-01.08.2001 Prapor čestné stráže

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.01.1993-31.07.2001
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ján Lichner, Jaroslav Nižňanský, Imrich Purdek, Milan Šmida, Pavol Vitko - V službách vlasti, demokracie a mieru, Magnet Press, ISBN 978-80-89169-14-6, www.cspsr.sk
URL : https://www.valka.cz/Pluk-hradni-a-cestne-straze-1993-2001-t65086#293858Verze : 1
MOD