Main Menu
User Menu

Ploské

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Ploské
Originální název:
Original Name:
Ploské
Další názvy:
Other Names:
(1413) Palazka, (1450) Polozka, (1563) Plosky, (1571) Ploskie, (1590) Ploskuo, (1600) Polosko, (1620) Ploszka, (1773) Polosko, (1808) Ploské; maďarsky Lapispatak.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°36'13.97"N 20°05'11.34"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1413
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Budova bývalej železiarne klasicistická z roku 1814
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ;
URL : https://www.valka.cz/Ploske-t127153#430461Verze : 0
MOD