Main Menu
User Menu

Pleš

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Pleš
Originální název:
Original Name:
Pleš
Další názvy:
Other Names:
(1246) Pelys, Pilis (1319), (1927) Pleš; maďarsky Pilis, Fülekpilis.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°13'54.82"N 19°45'04.17"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1246
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky klasicistický z roku 1830 s pôvodným zvonom z roku 1693.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecples.biznisweb.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Ples-t126471#428820Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Lucenec-t126471#428820Version : 0
MOD