Main Menu
User Menu
Reklama

Plastikové modelářství

Diskuse
Píšu zde o knize, která se zabývá plastikovým modelařením. Vyšla někdy v Prosinci minulého roku a je velmi pěkně zpracovaná. Napsal ji známý autor, který píše o těchto tématech a to Václav Šorel. Stojí si okolo 500,- kč, ale jsou v ní zajímavé rady, které se v modelařině upotřebí, jak pro začátečníky, tak i pokročilé. Je velmi pěkně textově i graficky zpracovaná a je přehledná. Sám jsem se z ní pár věcí dozvěděl a doporučuji ji všem plastikovým modelářům bez ohledu na to jestli jsou to začátečníci či pokročilý.
URL : https://www.valka.cz/Plastikove-modelarstvi-t8091#23090Verze : 0
Ano,tahle kniha vyšla poprvé v roce 1975.Od té doby se změnil obal,nakladatel,grafik....Jen obsah zůstal stejný.........Bohužel jaksi pomíjí dnešní,zcela běžné techniky.Při čtení návodu,jak stříkat model pomocí fixírky se mi chce zvracet............
URL : https://www.valka.cz/Plastikove-modelarstvi-t8091#23199Verze : 0
To jo, ale když to pomineš, tak to někomu pomůže.
URL : https://www.valka.cz/Plastikove-modelarstvi-t8091#23264Verze : 0
No když se podívám na cenu "veledíla" tak bych se na to vykašlal a šel ji sehnat do antikvariátu za pár korun ve starším vydání. O dnešním plastikovém modelářství tedy různé filtry , pigmenty a podobně tam není nic a koupit si takový relikt za docela dost peněz mi nepřijde jako dobrá koupě.
URL : https://www.valka.cz/Plastikove-modelarstvi-t8091#58413Verze : 0
Jo jo, ta kniha je vyloženě prastará. Nové vydání neznám - ono to nevychází aktualizované? Confused:
URL : https://www.valka.cz/Plastikove-modelarstvi-t8091#58421Verze : 0
Vyšlo to před pár lety a na dotaz v nakladatelství jsem se dozvěděl že jde o knihu pro "začínající" modeláře (takže já jako modelářský dědek do toho nemám co kecat) když jsem se pozastavil nad tím proč je tedy za to taková cena vysvětlil mi že jetam spousta obrázků, to jsem přiznal ale na to že většina je jich z původního vydání už se mnou přestali komunikovat. Ve stejné době vyšlo několik knih podobného ražení a podle mého subjektivního hodnocení je tahle nejhrší.
URL : https://www.valka.cz/Plastikove-modelarstvi-t8091#58426Verze : 0
To je tá,kde sú prezentované hlavne stavby modelov KP,Smer,VEB Plasticart a pod. ? Tá,kde sú fotá prestavieb Avií na Bf-109 a pod. ?
Toto vyšlo v reedícii ? Preboha prečo ?????????????????
URL : https://www.valka.cz/Plastikove-modelarstvi-t8091#58587Verze : 0
MOD
Ano Brano jde o tuhle vykopávku která dnes (krom zisku nakladateli) sotva komu něco přinese.
URL : https://www.valka.cz/Plastikove-modelarstvi-t8091#58636Verze : 0
Tak v tom prípade ju mali premenovať aspoň na História plastikového modelárstva aneb modelárstvo za komančov. Tá kniha mala akútakú cenu v časoch,keď vrcholom modelárstva boli Revellácke 32ky v PRIORe tuším za 125.-kčs a keď v obchodoch zúrila bitka o farby rovnakej značky...a KP bolo za 12.-kčs...ach jóó...nostalgia. Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Plastikove-modelarstvi-t8091#58643Verze : 0
MOD
Souhlasím s vámi, tu knížku mělo smysl si koupit v době kdy vyšla a kdy vrcholná pomůcka pro plastikové modeláře byla monografie v Ábíčku. Mně docela pomohla, když jsem začínal modelařit. Ale dneska bych za to takové peníze nevyhazoval a radši bych si místo toho koupil nějaký pěkný model Very Happy Kvalitní literatury a časopisů je kolem celkem dost.
URL : https://www.valka.cz/Plastikove-modelarstvi-t8091#61651Verze : 0
Publikaci jsem koupil v Levných knihách asi za 100 Kč, což je cenový strop za toto archaické dílo, které modelářům mohlo něco říct snad ještě na konci 80. let. Největší cenu mají skutečně barevné obrázky.
URL : https://www.valka.cz/Plastikove-modelarstvi-t8091#76184Verze : 0