Main Menu
User Menu

Pionýrsky prapor 2 [1940-1944]

2nd Engineer Battalion / Pioniersky prápor 2

     
Název:
Name:
Pionýrsky prapor 2
Originální název:
Original Name:
Pioniersky prápor 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-22.06.1941 Velitelství divisní oblasti 2
22.06.1941-12.08.1941 2. divise
12.08.1941-18.05.1944 Velitelství divisní oblasti 2
18.05.1944-30.08.1944 2. pěší divise
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-30.08.1944 Michalovce, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1940-30.08.1944
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pionyrsky-prapor-2-1940-1944-t187643#545702Verze : 2
MOD