Main Menu
User Menu

Pinciná

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Pinciná
Originální název:
Original Name:
Pinciná
Další názvy:
Other Names:
(1326) Pynch, Pinz (1786), Pincyna (1808); maďarsky Pinc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°21'33.83"N 19°45'41.63"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1326
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Rímsko-katolícky kostol z roku 1900 postavený na základe staršieho kostola.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.pincina.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Pincina-t126472#428821Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Lucenec-t126472#428821Version : 0
MOD