Pesic, Dusan

Divizijski General Dušan Pešić (18 Jan 1873 - 27 Feb 1957)


4 May 1920 - 2 Apr 1923: Commander, Bitoljska Division District
5 Jan 1923: Promoted to Divizijski General
2 Apr 1923 - 14 Feb 1924: Deputy Commander, 3rd Army District
14 Feb 1924 - 4 Sep 1924: Inspector of Economic Affairs
4 Sep 1924 - 30 Dec 1925: Deputy Commandant of the Military Academy
30 Dec 1925 - 11 Apr 1929: Member of the Military Council


Principal sources:
Generali i admirali Kraljevine Jugoslavije 1918-1941, by Mile S. Bjelajac
Andris J. Kursietis, personal archives
URL : https://www.valka.cz/Pesic-Dusan-t68335#239884Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!