Main Menu
User Menu

Pěší prapor III/26 [1945-1947]

3rd Infantry Battalion

     
Název:
Name:
Pěší prapor III/26
Originální název:
Original Name:
Pěší prapor III/26
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1945-01.10.1947 Pěší pluk 26
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-01.07.1945 Lučenec, kasárny /
01.07.1945-01.09.1945 Tornaľa, kasárny /
01.09.1945-01.10.1945 Rožňava, kasárny /
01.10.1945-01.10.1947 Jelšava, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, (0)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL CZ: https://www.valka.cz/Pesi-prapor-III-26-1945-1947-t187063#544768Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/3rd-Infantry-Battalion-t187063#544768Version : 0
MOD