Main Menu
User Menu

Pěší prapor III/12 [1945-1949]

3rd Infantry Battalion of the 12th Infantry Regiment

     
Název:
Name:
Pěší prapor III/12
Originální název:
Original Name:
Pěší prapor III/12
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1949
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1945-01.10.1949 Pěší pluk 12
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-26.06.1945 Nitra, kasárny /
26.06.1945-01.10.1945 Šahy, kasárny /
01.10.1945-01.04.1946 Kremnica, kasárny /
01.04.1946-01.10.1949 Levice, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, (0)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL CZ: https://www.valka.cz/Pesi-prapor-III-12-1945-1949-t187531#545504Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/3rd-Infantry-Battalion-of-the-12th-Infantry-Regiment-t187531#545504Version : 0
MOD