Main Menu
User Menu

Peruť I, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 1st Squadron

     
Název:
Name:
Peruť I, velitelství
Originální název:
Original Name:
Peruť I, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 604 - Mobilisovaný útvar 604-B-1
Datum zániku:
Disbanded:
05.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.09.1938-05.10.1938 Velitelství letectva hlavního velitelství
Dislokace:
Deployed:
26.09.1938-27.09.1938 Kbely, Kasárny Tomáše G. Masaryka /
27.09.1938-04.09.1938 Jeneč, polní letiště /
04.09.1938-05.10.1938 Kbely, Kasárny Tomáše G. Masaryka /

Velitel:
Commander:
26.09.1938-05.10.1938 Smrčka, Jaromír (štábní kapitán letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.09.1938-05.10.1938 Letka 69
26.09.1938-05.10.1938 Letka 70

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno PALMA
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Letecký pluk 4, kronika
Fidler, J.: Na zrazeném nebi. Praha 2015.
URL : https://www.valka.cz/Perut-I-velitelstvi-1938-1938-t54324#587239Verze : 3
MOD