Main Menu
User Menu

Peder

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Peder
Originální název:
Original Name:
Peder
Další názvy:
Other Names:
(1275) Pedur, Peder, (1332/5) Peder, Pudur, (1630) Kis Peder – Nagy Peder, (1920) Pedrov, (1927) Péder, maďarsky Péder.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°34'43.8"N 20°57'06.10"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1275
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – reformovaný románsky z 13. storočia, prestavovaný, zakryté nástenné gotické maľby
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk


URL CZ: https://www.valka.cz/Peder-t124576#424101Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t124576#424101Version : 0
MOD