Patinování Tensocromama - fígle

Diskuse
Takže jsem odzkoušel namixovat Tensocromy odstín tmavě hnědej a odstín olej napůl ve stříkačce - parádně se mísí dohromady a patinoval interiér Faireye Barracudy. Základ jsem nastříkal matnou akrylátovou barvou Bílek color. Barvu jsem ředil s Tamiya ředidlem v poměru 1:1. Stříká se hezky, ale zjistil jsem že po cca 15 minutách má barva tendenci se srážet, asi jí chce ředit o něco víc. Do zbytku barvy jsem skusil kápnout několik kapek bílý matný Tamiye a přidal dost ředidla pro zesvětlení. No byla to asi blbost, páč se to úplně nespojilo, ale zase nastříkanej efekt byl zajímavej Laughing


Pak jsem si mixnul ty dva odstíny Tensocromu a nastříkal na veškeré vnitřní plochy a na černé díly (palubka, radiostanice, boční panely). Po nástřiku jsem silným proudem vzduchu z pistole rozfoukal mokrý Tensocrom po povrchu - suchej byl velmi rychle - za 3 minutky jsem mohl pokračovat v patinování. Abych vytáhl detaily a interiér nebyl zadušenej, přešmrdlal jsem veškeré vnitřní plochy a hrany suchou bílou olejovou barvou pomocí velmi tvrdého plochého štětce, který jsem si pořídil v Plzni v potřebách pro výtvarníky.Doufám, že se mi podařilo vložit fotky... Ještě jsem to nezkoušel.
Pokud ne tak fotky jsou na
https://www.revi.cz/images/modely_2/barracuda/barracuda.htm
URL : https://www.valka.cz/Patinovani-Tensocromama-figle-t9102#27326Verze : 0
Jupí! Podařilo se. Já sem tak dobrej Mr. Green
URL : https://www.valka.cz/Patinovani-Tensocromama-figle-t9102#27340Verze : 0
Výsledný efekt je super. Musím uznat, že jsi PAN experimentátor a výsledek interiéru Barracudy je super. Taky začnu s Tensocromama víc experimentovat a snad se mi podaří docílit něčeho podobného.
Díky za tip.
URL : https://www.valka.cz/Patinovani-Tensocromama-figle-t9102#27344Verze : 0
MOD
Jakmile bude kokpit celej, tak to nafotím mnohem lépe a přiložím fotky. Pan experimentátor nejsem Laughing , ale nebaví mě mít jeden model jako druhej. Občas jsem řádně šílenej a občas to nevyjde. Ale jinak jakmile zase objevím další fígl, určitě poreferuju. Mno, musím si zesílit konkurenci, ne 8)
URL : https://www.valka.cz/Patinovani-Tensocromama-figle-t9102#27346Verze : 0
Tak to už se těším Smile
URL : https://www.valka.cz/Patinovani-Tensocromama-figle-t9102#27348Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!