Papírové modely bojové techniky

Stavím sice plastikové modely letadel a rovněž i papíráky, nešlo by udělat diskuzi o těch papírových modelech?
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#27124 Verze : 0
proc ne ... dokonce tu byl uz jeden takovy "blazen" Smile ja to obdivuju, na papiraky proste nemam trpelivost, ta umela hmota jeste neco snese, ale papir to uz je na me trochu moc Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#27128 Verze : 0
Tak dobře a nemuselo by to být jen o modelech z ABC - kdysi jich vycházelo dost a kvalitních (Leopard, Merkava), ale dnes skoro nic nanejvýš tak jeden do roka. Teď vychází AA kanón (původní produkce KOBO) no a je bez ploch (chlopní). To bude teda pěkná fuška - nepostavil by jej někdo, nenapsal recenzi, ... No snad se tu najde "bláznů" jako jsem třeba já více.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#27137 Verze : 0
ja si zamiloval tu polskou lepenku tahace a privesu pod tank, neskutecny maso, ale cenou se to vyrovnalo plastiku, a zrucnost na to nemam uz vubec Smile


jak je to ted s ABCkem, vychazi v tom jeste vubec neco ? (vychazi to jeste vubec ? Smile )


taky si pamatuju, ze bejvaly ve svy dobe tak pred deseti a vice rokama, ke koupi i modely hradu, to nebylo vubec spatny
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#27141 Verze : 0
Jo furt to vychází, ale papír za moc nestojí je totiž celkem měký ikdyž ve speciálech je kvalitní, tisk (barvy, soutisk) je dobrý. No v poslední době hlavně opakujou starší i mladší modely. Jinak si myslím, že nemusí zrovna dávat modely na x pokračování když jich stačí postatně míň, ale asi je to vo tom, že mají jeden velký model a tak ho dávají na několik čísel aby si je lidi koupili i když ten zbytek modelů v drtivé většině nestojí ani za pětník.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#27150 Verze : 0
No abych nezapoměl tak teď vychází v ABC Pražský hrad - je to velký obr už vyšel chrám sv. Víta, starý králkovský palác a ještě ta část s těmi dvěmi býlimí věžmi (musím zjistit jak se to jmenuje pak to tu napíšu).
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#27245 Verze : 0
No byl jsem v Ostravě tuším, že tam ta výstava končí 19/2 takže už nebude dlouho trvat - no je tam fůra modelů (v Librexu a v YMCA), hlavně z abc - ale i jiných vydavatelů - např. flak z abc 1/16 (původní produkce Kobo), Tank Leclerc (tuším že 1/25 - nebyl vydán - asi něčí vlastní stavba), Praga V3S - dost dobrý model, no a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Nejvíce mě, ale zaujaly dva modely německý tank - tuším že P. IV (ale ruku do ohně bych za to nedal) s vnitřními prostory měřítko odhaduji tak na 1/16 a pak dělo na kolejích (nejmíň tak metr) i s kolejemi s papíru!
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#28099 Verze : 0
No konečne sa niekto začal venovať aj papierovým modelom.


Ja som si pravidelne kupoval ABC, keď som bol mladší. Mám ich doma riadnu kopu. Dávnejšie tam boli celkom dobré modely: ruský tank T-34/76, SdKfz 251 alebo Flakpanzer IV Whirbelwind. Boli tam aj tie modernejšie tanky, na Merkavu, Bradley a Leopard 2 sa tiež pamätám.
Skúsim sa doma poobzerať a keď nájdem niečo zaujímavé, tak napíšem.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#28136 Verze : 0
Čauko, možno som trochu "mimo mísu", ako hovoríte vy, naši západní susedia, ale mám jeden modelársky problém, ktorý sa však týka papierové ho modelu bitev. lode (USS Arizona), ktorý by som chcel upraviť ako RC plávajúci a ocenil by som nejaké rady ohľadne impregnácie (tuším sa to volá kašírovanie) a inštalácie elektroniky. Prosil by som odpovedať na môj mail: mnipca@centrum.sk Už vopred ďakuje Marek
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#29109 Verze : 0
Tiez som staval papierove modely za mojich mladych cias . Very Happy ..Hlavne ze to bolo financne lepsie zvladnutelne ..V tomto su prebornici Poliaci..Videl som par modelov lodi co mali aj cez 1,5 metra a na prvy pohlad na nerozoznanie od plastiku..U nas bol jednu dobu dostat modely od polskej firmi GPM...par som ich postavil.neboli nic moc ale niektore zaujimave..mam napr japonsku ponorku I19 co ma cez meter..zopar lodi a tankov od tejto firmy..Ale teraz uz zarobkovo cinny radsej plastik Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#29116 Verze : 0
Nejhorší na modelech je kvalita papíru, respektive jejich tloušťka. Někdy je to moc ( pak se to blbě ohýbá vznikají praskliny atd.), někdy zase málo ( papír je enormě náchylný na kroucení atd., ale je lépe zpracovatelný co do ohýbání), no pak tak akorát (tuším že jsem se s ním setkal jen ve speciálech ABC - tank i formule šli dělat dobře žádný problém). No a pak tu ještě je problém "čistoty" - tedy papír je z druhé strany potištěn což nění dobré - leda že by to bylo rovnou pro model. Ovšem ABC někdy otiskuje modely tak, že si pak musíte vybírat co postavit a co rozstříhat (nemluvě o návodu). V úvahu jsem nevzal papír ze starších ročníků abc ( mám tam mj. BVP-1 tak nešťastně natištěno no raději to ani nebudu popisovat).
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#33981 Verze : 0
Mimochodem nemáte modely (i jiné než bojovou techniku) z abc na výměnu, prodej či snad dokonce na darování?
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#33982 Verze : 0
Taky jsem papíráky lepil,ale je to už dost dlouho.Pamatuju,že jsem postavil celé město,které onehdá vycházelo na etapy v ABC.Měl jsem doma plnou skříň sestavených modelů.Přešel jsem ale kompletně na plast a navíc stěhování,takže to šlo všechno do kytek.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#34598 Verze : 0
Crying or Very sad Bohužiaľ to ABC už nie je ako bývalo, keď som ako chlapec lepil z neho modely a nebolo ho dostať. Teraz už ho aj málokto kupuje a v stánkoch niekedy nepredajú všetky čísla. Má však dlhu históriu a žije skôr z toho čo kedysi bývalo a nie z toho čo teraz je. Je už iba otázkov času kedy ho nahradí niečo nové.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#46329 Verze : 0
Dám tady pár obrázků modelů bojové techniky - vše z ABC autor R. Vyškovský.
1. Pz Kmpfw II C
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#49803 Verze : 0
2. Pz Kmpfw II C (Ještě upozorňuji že já to nestavěl ani nefotil).
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#49805 Verze : 0
5. WWII - protiletadlový tank
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#50484 Verze : 0
7. M5A1-Stuart VI
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#50554 Verze : 0
8. M5A1-Stuart VI
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#50555 Verze : 0
Zdravím papíráky!
Jsem sice zarputilý plastikovec - tedy vzhledem k pracovnímu vytížení v poslední době spíš modelář-teoretik, ale pár modelů z Ábíčka jsem postříhal a poslepoval jako kluk, i jako kluk už poněkud odrostlejší až přerostlý 8) . Mám toho na chalupě pár krabic i polic. Většinou už poněkud "životem unaveného" Crying or Very sad . Jak dětičky rostly, všetečné prstíčky fungovaly... Laughing Ledacos bych ještě našel i nepostaveného. Řadu věcí jsem také stavěl cíleně - jako modýlky do učebny když jsem učíval dějepis a podléhal začátečnické iluzi, že to učedníky bude bavit, nebo i vlastním dětičkám na hraní. Např. japonské džunky jsem stavěl 3. Každý potomek dostal svoji a pak ji v Chomutově plavil v Kamencovém jezeře. Ještě jsou na chalupě v polici (lodičky, dětičky nikoli Crying or Very sad 8) ). Papír to byl docela pevný, navíc jsem kostru lodě - přepážky, palubu a potah trupu podlepil kladívkovou čtvrtkou. Hůřeji se to zpracovávalo, ale bylo to přiměřeně pevné. Vodostálost jsem zajistil jednak použitým lepidlem - Kanagom - kde jsou ty časy! později se nějak měnila technologie výroby, dnes je nepoužitelný, protože dělá bílý potah Mad , jednak pečlivým několikerým prolakováním bezbarvým lakem. První nátěr sprejem - šťetec rozmazával tisk, další 2 - 3 nátěry štětcem. Sneslo to pak i drsnější dětské zacházení Laughing .


Idea pro inspiraci - malý odkaz na docela zajímavou stránčičku s neméně zajímavým okolím: www.papermodel.cz/
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#50573 Verze : 0
13. MBT Challenger
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#50951 Verze : 0
14. US M2 Bradley
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#50952 Verze : 0
17. Sd.Kfz.251/1 německý polopásový transportér z 2. sv. války
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#50958 Verze : 0
18. Sd.Kfz.251/1 německý polopásový transportér z 2. sv. války
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#50959 Verze : 0
19. Sd.Kfz.251/1 německý polopásový transportér z 2. sv. války
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#50960 Verze : 0
22. LTS vz.40 slovenský lehký tank, tentokrát je ale autor L. Badalec.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#50966 Verze : 0
Zdravím kolegy papíráky a posílám foto mé nové chlouby.Je kompletně z papíru,ale ještě na ní musím asi dva dny dělat(schází sedačky obsluhy kanonu,poklopy motoru a celkové zašpinění modelu provozem na prašných ruských stepích)
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#56562 Verze : 0
Takze konecne mam v brzani digitalny fotak takze pripojim par snimkov Very Happy ...Niektore pochadzaju z ABC ale vacsina od polskej firmy GPM ktorej modely boli jeden cas u nas v predaji bohuzial uz niesu Sad ..aspon o tom neviem... Confused: Smile
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#58483 Verze : 0
ASU 85..v mierke 1:25
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#58486 Verze : 0
Este raz ASU 85..v mierke 1:25
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#58487 Verze : 0
Tak se mi konečně podařilo upravit fotografie pro použití do zdejšího fóra.Marder je kompletně z papíru kromě koše na nábojnice a onýtování,které jsem dělal z drátů.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#58678 Verze : 0
Roman:
Jestli je to ten od Kobo v m 1/16 tak zakolik a jak se dá sehnat?
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#60088 Verze : 0
spoustu těchhle věciček lidi oskenovali a dají se sehnat na netu... Ledacos z toho se mo povedlo postahovat...
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#60092 Verze : 0
V 1. patře zemědělského muzea (vedle Technického v Praze na Letné) je momentálně skromná výstavička modelů včetně techniky, vstupné je symbolických 10 Kč
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#60093 Verze : 0
před lety putovala po republice výstava modelů převážně z ABC... Mimo jiné tam byla i vojenská technika
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#60095 Verze : 0
trochu bližší pohled na jednu z polic ve vitríně
Papírové modely bojové techniky - detail vitriny

detail vitriny
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#60096 Verze : 0
PzKpfw II.c
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#60098 Verze : 0
M5A1 Stuart
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#60099 Verze : 0
ahoj..
předem musim tedy před Vámi smeknout..něco jsem poslepoval taky ale hrozně mi šla na nervy ty pojezdová kolečka..a to že jich někdy bylo opravdu dost... Very Happy


dotaz..nevíte náhodou,sháním tuto informaci pro kamaráda,kolik vyšlo modelů techniky ČSLA?..osobně vím snad jen o Praga V3S a o pár miniboxech...


dotaz č. 2..nevíte někdo náhodou kolik bylo modelů Tatry?(111,138,148,kolos,815...?)


děkuji...
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#60101 Verze : 0
for:Standa Ano ten Marder je od KOBO,ale bohužel se mu musí vychytat ještě spousta much,takže není k prodeji.Já jsem ho testoval pro KOBO,takže je to svým způsobem originál.Jestli chceš ale vědět o papírových modelech víc,tak se koukni na :WWW:papermodel.cz,začal jsem tam psát články o různých postupech,který používám ke stavění těchto modelů.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#60408 Verze : 0
Chtěl bych upozornit na papíráckou akci v Ostravě, která se koná 1. a 2. října 2004, bližší informace najdete na:
www.papermodel.superhosting.cz
část "AKCE"
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#66491 Verze : 0
Akce byla skvělá - na to, že to byl první, neboli nultý ročník, bylo k vidění mnoho modelů, mimo bojovou techniku, která byla nejen z ABC, ale třeba také i od poláků (původ modelu), bylo i něco málo námořní techniky, ale také letadla - některé vypadaly spíš jako plastové než papírové - ale jediné co na nich asi doopravdu bylo splastu byly čiré fólie na prosklení kabin - zvláště "promakané" byly F-14 a AH-64 Apache. Rovněž se vyskytlo i několik hradů. Pro úplnost bych uvedl, že tam byly i modely Formule1, osobní a závodní vozy, civilní stavby (šikmá věž s Pisy byla obzvláště zajímavá), letadla, lodě, kosmická a sci-fi technika.
Bylo možno nakoupit modely jak z abc ( za "zajímavé ceny") tak i české modely vydáváné mimo ABC. A svou prezenci měli i poláci ze zajímavými modely za slušné ceny.
Samozřejmě jsem měl foťák takže až budou fotky dám je tady.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#67498 Verze : 0
A ještě k těm modelům od poláků, když jsem si prohlížel modely - nepostavené - ty lodě a kupříkladu ten Tiger(1/35 nebo snad 1/25) byly fakt bomba (ten měl komplet i vnitřek a to nestál myslím o moc víc jak 20 zlotých - takže snad i něco pod 200 našich) my ukázal prodejce tuším Zis-5 (doufám že jsem to neskomolil) a ukazoval nám motor atd., tak jsem se ho optal zda funguje (jako ten motor Very Happy ), řekl mi, že zatím to ještě nezkoušel - prostě ten model neměl na první pohled chybu.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#67514 Verze : 0
Ano Poláci dělají bojovou techniku v měřítku 1/25,takže když si s tím dáš práci,tak už to vypadá jako skutečný vzor.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#67605 Verze : 0
A jen za čášt ceny co by se musela vložit plastikového modelu a doplňků.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#68232 Verze : 0
Nascanoval jsem pár modelů z ABC, zmenšil je, aby jste si udělali představu jak některé modely, které tady jsou vyfocené postavené vypadaly před stavbou.
1. LT vz.40
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#68235 Verze : 0
heh, tak ten Marder je narezovej, to bych v zivote nerek, ze je papirovej. Cim si delal tu patinu???
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#124616 Verze : 0
Na patinu jsem používal tempery a křídy.Vše jsem nanášel štětcem a hlavně jsem se koukal na stavbě po stavebních strojích a jejich pracovním opotřebení a zašpinění.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#125414 Verze : 0
romane ten marder je naprosto fantastickej člověk by neřek že je to papír,taky jsem kdysy zkoušel papíráky,ale začlo to a skončilo ladou nivou z abc,neměl jsem nervy na ty trojúhelníčky u kol.obdivuju každého kdo to umí a má tu trpělivost. Wink Smile
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#125447 Verze : 0
to Roman: pls mohl bys udelat jeste foto prostoru pro obsluhu dela???
sem zvedavej jak maly decko Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#127990 Verze : 0
O trpělivost jde u papíráků především.Trup jde sestavit docela v pohodě a poměrně rychle,ale když ten trup vybavuješ vším možným i nemožným co mohla osádka s sebou táhnout,tak to stojí za to.A u bojovky je jako zlatý hřebíček nakonec výroba pásů.U Mardera je celkem 176 článků a každý článek se skládá ze 7.(sedmi!!!)dílů.To je potom nářez,ale co by člověk pro svůj model neudělal že?
V příloze je nafocený můj poslední kousek,který ale čeká na dokončení.Je to model Panthera ve verzi G.Je to z Polské vystřihovánky od fa.Halinski,ale poměrně dost upravený.Počítám,že do dvou měsíců bude tento model hotový. Roman
PS:Foto bojového prostoru Mardera pošlu co nejdříve,musím to nafotit v menším rozlišení.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#128001 Verze : 0
A ještě jednou bojový prostor Panthera verze G v papírové verzi
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#128002 Verze : 0
tak to je vopravdu narez, gratuluju k sikovny rukam Smile
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#128034 Verze : 0
to je neskutečné co se dá udělat z papíru.opravdu pěkné.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#128080 Verze : 0

Citace - Standa :

Dám tady pár obrázků modelů bojové techniky...

Myslím, že by se Ti prd stalo, kdybys uvedl zdroj těchto obrázků. Bylo by to v souladu s pravidly tohoto DF...
MiG
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#209931 Verze : 0

Citace - Zany :

spoustu těchhle věciček lidi oskenovali a dají se sehnat na netu... Ledacos z toho se mo povedlo postahovat...

Předpokládám, že od zveřejnění citovaného příspěvku jeho autor morálně vyspěl a další zmínky i jen náznakem nabádající k porušování autorských práv si odpustí.
MiG
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#209932 Verze : 0
Teda to jsem si pěkně zavzpomínal.Hakla,Whirbelwind,T-34 a Abrams mám doma taky (stavěl jsem je na ZŠ) ale ne v takové kvalitě.


A propo,vychází v ABC ještě ISS?Skončili raketoplánem a od té doby jsem nic nezaznamenal.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#209936 Verze : 0

Citace - Darkfold :

A propo,vychází v ABC ještě ISS?Skončili raketoplánem a od té doby jsem nic nezaznamenal.ISS opravdu nebyla vydaná celá a co jsme se bavil s redakcí, o vydání zbytku se neuvažuje...
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#209968 Verze : 0
Škoda přeškoda.TO co bylo vydáno mám postavené a rád bych dodělal zbytek.Měl jsem za to že budou pokračovat postupně jak bude ISS na orbitě stavěna.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#209984 Verze : 0

Citace - MiG :

Citace - Standa :

Dám tady pár obrázků modelů bojové techniky...

Myslím, že by se Ti prd stalo, kdybys uvedl zdroj těchto obrázků. Bylo by to v souladu s pravidly tohoto DF...
MiGChápu tvé rozhořčení, a pochopitelně se za to omlouvám, ale ... je tady jedno veliké ALE - kdyby ses podíval na datum vzniku příspěvku kdy je první tuším začátkem února 2004 tak bys zjistil že tyto sem byly dány (mimoto v dobrém umyslu pokusit se rozvinout zde téma papírových modelů) v době kdy snad ani žádné citování zdrojů ještě zapotřebí nebylo (toto je docela čerstvá novinka nemající tuším dobu trvání ani jeden rok - možná půl roku). Od té doby se všeobecně válka vyprofilovala v mnohem propracovanější strukturu, která je i profesionálnější, i když tady nikdo nepíše na byť poloviční pracovní uvazek Wink Navíc bylo dohodnuto (jeslti jsem dobře pochopil) že se nemusí citovat zdroje mimo faktografickou část fora a zpětne li by bylo dohledávání příliš komplikované (a pak upravovat takto třeba pětset článků zpětně ... a navíc kopanců a chyb se tady dopustil nejeden dnes třeba uspěšný přispěvatel, nemluvě o tom že v jednom tvém příspěvku jsem narazil asi na jednu věc odporujícím právě pravidlům tohoto DF.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#210250 Verze : 0
no, asi by bylo dobré, kdyby se MiG na fóru nejdřív trochu ohřál a nezačal peskovat ostatní hned první den, který se tady zaregistroval
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#210252 Verze : 0

Citace - Standa :

Chápu tvé rozhořčení, a pochopitelně se za to omlouvám, ale ... je tady jedno veliké ALE...Omluvu přijímám, ale ... je tady jedno veliké ALE
Nevím, dle čeho usuzuješ, že citování zdrojů nebylo zapotřebí - myslíš jako v rámci tohoto DF? Ať tak či onak, slušnost snad platila i před jakýmkoli datem... Ostatně představ si, že jsi např. autorem nějaké tiskoviny a někdo Ti ji zkopíruje a rozdá veřejnosti, čímž Tě okrade. Vezmeš jeho agrument, že tak učinil

Citace - Standa :

v dobrém umyslu pokusit se rozvinout...
?Měj se hezky.
MiG
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#212327 Verze : 0
Málokdo si dnes vzpomene, že papírové modely bojové techniky vyšly i ve Světě motorů. Bylo to ale hóódně dávno, v roce 1975 a to v číslech 19-29. Jednalo se o modely sovětského nákladního automobilu AMO, obrněného vozidla BA-64 a tanku T 34.


Více informací najdete na diskuzním fóru CPM - www.papirovemodelarstvi.czURL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#215229 Verze : 0
nepatří to sem , ale nenapadlo mě kde by mohl být někdo kdo by mi pomohl.
Kdysi vyšel v abc návod na výrobu středověkého praku...nemá náhodou někdo tohle číslo, a nebyl by schopen návod oskenovat?
dopředu díky.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#215319 Verze : 0

Citace - ICE :

nepatří to sem , ale nenapadlo mě kde by mohl být někdo kdo by mi pomohl.
Kdysi vyšel v abc návod na výrobu středověkého praku...nemá náhodou někdo tohle číslo, a nebyl by schopen návod oskenovat?
dopředu díky.Mě to nic neříká, kdybych věděl v kterém ročníku to mělo být, podíval bych se, ale teď nemám čas se tím prohrabávat.
Zkus to na diskuzku CPM - http://papirovemodelarstvi.cz/forum
nebo přímo u papírového archeologa Standy Fajkuse - fajkus@cmail.cz, ten ví o všem (klidně napiš, že jsem ti dal kontakt já)
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#215357 Verze : 0
Ona to nebyla vystřihovánka, ale návod na stavbu ze dřeva, možná že vyšly i jiné válečné stroje, ale viděl jsem jen tohle.
Číslo bohužel nevím, ale skoro určitě to bylo nějaké předrevoluční a myslím že tam byl článek o stavbě velkého praku na nějakém hradě (Točník???) protože to fungovalo, vydali při té příležitosti návod na stavbu malého.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#215374 Verze : 0
Jestli je prak postavený na Točníku to nevím ale jeden je určitě (tedy pokud ho za ty dva roky co jsem tam nebyl nazrušili) na Helfštýně.Někde mám pár fotek,dohledám je a hodím sem
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#215377 Verze : 0

Citace - ICE :

Ona to nebyla vystřihovánka, ale návod na stavbu ze dřeva, možná že vyšly i jiné válečné stroje, ale viděl jsem jen tohle.
Číslo bohužel nevím, ale skoro určitě to bylo nějaké předrevoluční a myslím že tam byl článek o stavbě velkého praku na nějakém hradě (Točník???) protože to fungovalo, vydali při té příležitosti návod na stavbu malého.Tak jsem vypátral, že návod na prak je v ABC ročník 20 číslo 11. Ale tohle číslo nemám, tekže nepomůžu...
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#215972 Verze : 0
Díky za snahu, ale nemyslím že by to bylo dobře...jestli mě paměť neklame...což je možné, tak ve 20 ročníku byla vzadu Kruanova dobrodružství a tohle bylo mnohem později, řekl bych že reálný je 30 ročník
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#215987 Verze : 0

Citace - ICE :

Díky za snahu, ale nemyslím že by to bylo dobře...jestli mě paměť neklame...což je možné, tak ve 20 ročníku byla vzadu Kruanova dobrodružství a tohle bylo mnohem později, řekl bych že reálný je 30 ročníkTuhle informaci mám od Pepy Kropáčka, největšího žijícího znalce historie ABC Smile


Kolem 30. roč. ABC jsem se dost motal a návod na prak mi nic neříká...
Kdyby to ale opravdu bylo okolo 30. ročníku (+- 5 let), ty mám komplet, tak bych to našel, ale na prohledávání archivu teď opravdu nemám čas... ...potřebuji bližší identifikaci.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#216006 Verze : 0
každopádně díky
ještě to zkusím zjistit
btw vypadá to takhle, a myslím, že byl obrázek s fotkou z obléhání hradu velkým vzorem i na titulce...ale tím si nejsem jistý, ale uvnitř byl určitě článek min na 2 str.
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#216025 Verze : 0
ICE: Tak mi zvědavost nedala a provrtal jsem archiv - ten model středověkého vrhacího praku od R.Zapletala a je v ABC roč. 31, č. 13.
Jak mi to trochu vyjde, pošlu ti ho...
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#216072 Verze : 0
bomba díky mooooooc


preci jen nejsem az takovy sklerotik Smile
URL : https://www.valka.cz/Papirove-modely-bojove-techniky-t9051#216073 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více