Main Menu
User Menu

Padlí a zemřelí českoslovenští vojáci na Středním východě

Padlí a zemřelí českoslovenští vojáci na Středním východě


Adámek František svob. (20.8.1919 – 21.11.1941 Tobruk – padl)


Barány Géza npor. (7.2.1903 – 12.3.1943 Jeruzalém – podlehl nemoci)


Boxan Vojtěch voj. (14.1.1919 – 13.8.1941 Haleb v Sýrii – padl)


Brauner Robert čet. (5.8.1897 – 4.1.1943 Jeruzalém – podlehl nemoci)


Cífka Rudolf čet. (20.10.1905 – 20.11.1941 Tobruk – podlehl zraněním)


Cochlar Vilém čet. (20.2.1893 – 4.3.1942 Alexandrie – padl)


Dušička Pavel des. (29.1.1913 – 19.6.1942 Haifa – Palestina - padl)


Gottlob Jan čet. (19.2.1913 – 8.11.1940 Sarafand – Palestina – podlehl nemoci)


Gutfreund Leo svob. (26.8.1920 – 30.10.1941 Tobruk – padl)


Haas Jiří voj. (4.6.1921 – 6.7.1941 Banias – Sýrie – padl)


Helenský Max voj. (10.9.1913 – 16.5.1943 Tabríz – Irák – podlehl nemoci)


Herrmann Stanislav rt. (21.4.1913 – 31.7.1941 Kvalion – Sýrie – padl)


Kapusta Ján voj. (6.8.1919 – 28.1.1942 Tobruk – padl)


Kaufman Karel svob. ( 7.2.1916 – 3.12.1941 Tobruk – padl)


Kujovič Jan voj. (11.2.1923 – 27.1.1942 Tobruk – padl)


Kmošek Josef des. ( 2.3.1911 – 4.7.1942 Haifa – Palestina – padl)


Kočí Josef des. (7.10.1919 – 7.12.1942 Palestina – padl)


Kohn Rudolf voj. (25.7.1915 – 5.12.1941 Středozemní moře – utonul při torpédování lodi, která jej odvážela z Tobruku)


Krátký – Krauttenger pplk. (4.9.1896 – 7.6.1944 Teherán – padl)


Kutal Josef (1.3.1917 – 6.12.1941 Tobruk – padl)


Linhart Jiří voj. (6.5.1920 - 1944 Jeruzalém – podlehl nemoci)


Mesároš Vincenc voj. (24.12.1902 – 27.11.1942 Tobruk – padl)


Monori Štěpán npor. (24.4.1910 – 25.2.1943 Káhira – padl)


Munk Šimon voj. (7.1.1919 – 19.1.1942 Jeruzalém – podlehl nemoci)


Novák Bohuslav npor. (25.7.1914 – 13.10.1943 Rayak – Libanon – padl)


Pacovský Antonín npor. (13.4.1902 – 16.12.1942 Jeruzalém – podlehl nemoci)


Roznětínský Jaroslav rt. (27.4.1902 – 17.11.1941 Tobruk – padl)


Řídký Pravoslav škpt. (9.5.1907 – 18.1.1943 Derna – Libye – padl)


Spitz Jiří voj. (26.2.1901 – 5.12.1941 Středozemní moře – utonul při torpédování lodi, která jej odvážela z Tobruku)


Suder Augustin des. (7.1.1911 – 22.2.1942 Tobruk – padl)


Tržil Karel npor. (18.2.1915 – 5.12.1941 Středozemní moře – utonul při torpédování lodi, která jej odvážela z Tobruku)


Vašíček František čet. (26.9.1911 – 19.2.1942 Tobruk – padl)


Veselý Leo por. (22.12.1888 – 9.4.1942 Tel Aviv – podlehl nemoci)


Vyhňák Jaroslav voj. (12.11.1920 – 15.10.1942 Haifa – Palestina – padl)


Vystrčil Josef svob. (20.3.1910 – 21.2.1943 Tobruk – padl)


Weil – Měchura Robert kpt. (22.9.1893 - 28.2.1941 Jeruzalém – podlehl nemoci)


Weiner Karel voj. (4.11.1918 – 2.7.1941 Sýrie – padl)


Žlutohlávek – Gelbkopf Emil voj. (2.8.1894 – 6.11.1941 Alexandrie – padl)
URL : https://www.valka.cz/Padli-a-zemreli-ceskoslovensti-vojaci-na-Strednim-vychode-t37063#138968Verze : 0
Vycházel jsem z materiálů historika Jindřicha Marka a seznam by měl být kompletní.
URL : https://www.valka.cz/Padli-a-zemreli-ceskoslovensti-vojaci-na-Strednim-vychode-t37063#139553Verze : 0