Main Menu
User Menu

Otročok

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Otročok
Originální název:
Original Name:
Otročok
Další názvy:
Other Names:
(1274) Atrachyk, (1277) Otrochyk, (1291) Otrochok, (1294) Utruchak, (1773) Otrokocs, (1920) Otrokoč, (1927) Otročok; maďarsky Otrokocs.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°26'52.52"N 20°16'33.44"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1247
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol reformovaný klasicistický z roku 1827
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
-
URL CZ: https://www.valka.cz/Otrocok-t127152#430460Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Revuca-t127152#430460Version : 0
MOD