Main Menu
User Menu

Osrblie

okr. Brezno

     
Název:
Name:
Osrlbie
Originální název:
Original Name:
Osrlbie
Další názvy:
Other Names:
Zerrenpach (1622), Osrblie (1780), Osrblá (1808); maďarsky Oserpatak.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Brezno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°45'19.5"N 19°15'33.22"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1580
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaplnka z roku 1813
- Kostol postavený v rokoch 1933 - 1935
- Drevená plastika z polovice 15. storočia zo staršieho dreveného kostola
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.osrlbie.sk
URL : https://www.valka.cz/Osrblie-t126403#428593Verze : 0
MOD