Main Menu
User Menu

Opel Blitz

Diskuse
Koupil jsem si model Opel Blitz 1/35 od Italeri,který na první pohled nevypadá špatně.Bohužel nemám žádné podklady a interiér i exteriér by si zasloužil vylepšení. Jakékoliv podklady uvítám a předem děkuji.
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#123966Verze : 0
odporúčam dať do googlu (vyhľadávanie obrázkov) Opel Blitz - mne to našlo cca 6660 obrázkov Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#123977Verze : 0
MOD
Myslím že na válce je knížka Opel at War, ta je hodně na Blitze, pak WWP na něj taky vyšlo ale je hodně na speciální nástavby (hasiče a podobně.
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#124008Verze : 0
Moc děkuji za odpovedi,už jsem se do něho dal a musím přiznat ,že nebýt obrovského množství po vyhazovačích se mi model zdá v poměru cena/kvalita velice přijatelná.Model je pouze z krabičky s vlastnímy úpravamy.Asi největší úskalý se nalézá v prastoru u řidiče a spolujezdce ,které se mi povedlo odstranit a to jsem teprve amatér ,takže skušenějším modelářům to nebude dělat problémy.Bohužel mám trochu problém se zorientovat v kamuflážích.V návodu je jedna celá v tmavě zelená,šedé,pískové a další dvoubarevné tvořené zlenou a žlutou.Nevíte někdo kde a v jakém období jenotlyvé vozy jezdily?
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#124620Verze : 0
šedá byla předepsána do února 1943, pak místo ní byla užita evropská žlutá a na ní byly někdy dávány skvrny zelené nebo červenohnědé barvy. pro afriku se stroje natíraly v africké žluté (je jiná než evropská) už dříve, z části až po vylodění v africe. Ale na kamufláže výrobce bych byl hodně opatrný, oni si s tím nikdy moc hlavu nelámali a Opel je poměrně starý model (z doby kdy se na to moc nehrálo)
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#124634Verze : 0
No právě,asi udělám tu dvoubarevnou,někde sem čet že byla používána i na východní frontě odkud má budoucí dioráma pocházet.Uvidíme až to bude hotový.
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#124848Verze : 0
Na východní frontě se užívaly všechny (dokonce i stroje původně natřené pro afriku se údajně objevily na tomto bojišti Smile původně šedé stroje se od jara 1943 začaly měnit na žluté (tak šly obvykle z výroby) a později doplněné barevnými pruhy nebo (to u náklaďáků míň) skvrnami jedné nebo i obou (to spíš vzácněji) doplňkových barev. Náklaďáky byly nejčastěji jednobarevné a šedá na mnoha vydržela hodně dlouho, on pokud stroj nešel do opravy tak se obvykle nepřetíral. V zimě se na auta která jezdila tam kde byl sníh (tedy ne na Krymu Smile ) často natíraly skvrny bílé barvy (někdy i celý vůz byl přetřen) které se daly smít a také se hodně otíraly takže byla vidět původní barva.
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#124862Verze : 0
Takže když postavím Blitze v šedý barvě vedle tříbarevného hakla a má to být 1943 východní fronta tak se nic neděje.
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#124879Verze : 0
docela určitě se to mohlo stát Smile , náklaďáky (zvláště těžké byly šedé velmi dlouho, Spíš ten tříbarevný hakl je v tom období řídký (ne nemožný) v prvním období po zavedení předpisu byla vozidla dodávána z továren jen ve žluté barvě a druhá se nanášela až v depu kde je rozdělovali nebo u útvaru. obvykle šlo jen o jednu barvu (nejsem si zcela jist ale měla krýt cca 1/3 plochy) tříbarevné kamufláže se sice objevují, ale standardně se začaly objevovat až později a alespoň někdy byly nanášeny přímo ve fabrice (nejsem si jist zda to bylo předepáno nebo to některé fabriky dělali "navíc" )
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#124914Verze : 0
Mám doma stejného blitze a v době, kdy jsem kupoval modely jsem si k němu koupil od eduardů i fotolepty přímo pro tuto stavebnici.
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#130178Verze : 0
Tak už jsem se dostal k barvení akorát nevim jakou barvu měla plachta z venku,v návodu je kamuflovaná ale na žádné fotce jsem to tak neviděl,jak to tedy je???
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#130199Verze : 0
na většině fotek je plachta nebarvená, občas se v "zimní" kamufláži natírala i plachta (podle mne spíš vyjímečně) vzácně jsou pruhy nastříkány i na plachtě ale je to opravdu minimum (možná jde o stroje opravené někde v dílnách a nastříkané tam, ale nevím) Tady bych opravdu spíš nechal plachtu "přírodní"
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#130334Verze : 0
Díky moc za radu,nechám to v ,,přírodní"barvě.
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#130338Verze : 0
Nakonec to dopadlo takhle.
Opel Italeri, hakl AFV Club, figurky Dragon a Tamiya, kola Tamiya,sudy Tamiya, zbytek domácí výroba.
Uvítám jakékoliv rady a kritiku.
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#140314Verze : 0
Nie je to síce Jimenez ani Verlinden, ale je to veľmi pekne urobená dioráma. Podľa mňa má veľmi dobrú atmosféru a tiež svetlo (zrejme fotené vonku). Jediné, čo mi trochu nesedí je maník za MG42 na hakly. Jeho bojová pozícia nie veľmi korešponduje s unavenými a nekryjúcimi sa doráňanými maníkmi idúcimi k nemu. Možno sa mi to však len zdá.


Opakujem, celkový môj dojem je výborný. Nehovoriac o nafotení, ktoré je super - najmä ma chytil obrázok 049, to je pecka. Dať to do ČB tak je to dobovka ako vyšitá. Klobúk dolu!
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#140318Verze : 0
MOD
Dobre je urobená plachta na Blitzovi.
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#140335Verze : 0
Pěkné, jen se mi zdá divná barva uniforem německých soudruhů Smile (myslím že nebyla tak zelená) a vyloženě rušivě působí držák antény na haklu, je z tak tlustého materiálu že to není realistické (ve skutečnosti vypadal jinak). Můj osobní dojem je že by to nemělo být tak rezaté, ale dnešní móda myslím mluví jinak Smile
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#140340Verze : 0
Dobrá, něco s tím provedu, jen bych potřeboval nějaký foto toho držáku na anténu, nedaří se mi nic použitelného najít, figurku střelce zkusím odstranit. Co se uniforem týče, hodně dělá asi světlo, doma to zase vypadá jinak, předělávat je ale dost dobře nepůjde. Každopádně děkuju za tipy.
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#140342Verze : 0
Mně se to moc líbí! Hlavně celkový dojem je perfektní, super je podložka s cestou a travinami.


Mám několik technických dotazů:
Jaké jsi použil barvy a jakou technikou jsou naneseny. Vypadá to na akryly. Prosím o info jaký.


Plachta vypadá z toaleťáku...přibliž prosím zhruba postup konrétně na tom Opelu.


No a konečně tráva a cesta: jaký postup používáš na trávu a jestli používáš originál pigmenty (cesta)


Děkuji předem za odpovědi.


Káca
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#156046Verze : 0
Dioráma jako celek je skvělé, pěkné detaily. Hlavně se mi moc líbí patina haklu (251 D), je dobře zaprášený, super je patina vnitřní strany kol (30054). Jediná připomínka - ty odřeniny (chips) jsou moc rozmázlé, měly by mít ostrý okraj.
Jednoznačně jedna z nejlepších diorám tady na webu!
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#156050Verze : 0
Nejprve bych rád poděkoval za vaše ohlasy.


Pokud jde o barvy použil jsem akryly od Agamy,plachta na blitzoj je z papírovýho kapesníčku. Postup je asi takový: Nejprve sem si kapesníček stříkl základní barvou (plátno), poté sem si nahrubo vystřihl rozměr a začal postupně herkulesem a sekunďákem přilepovat ke konstrukci. Poté co se mi povedlo plachtu připevnit sem ji postupnym namáčením zvlnil, nechal zaschnout a začal patinovat olejovkama. Použil jsem směs různých odstínů, černá, hnědá, světle hnědá, bílá, poté trochu křídami, zalakoval a bylo hotovo.


Na trávu jsem jako základ použil sisalový provázek (a taky konopí), který jsem obarvil vodovými barvami směsí různých odstínů od zelené přes žlutou až po hnědou. Nastříhal jsem jej na kousky o délce 2-3cm (podle délky budoucí trávy), poté jsem kosky přehnul na půl, konce jsem roztřepil na jednotlivá vlákna, a přehnutým dolů vsunul do již připravené díry v podložce, takto jsem si osázel budoucí plochu, poté jsem do vysázené trávy přidal různé kousky majoránky, obarvený vláčkařský molitan, statickou trávu, kousky travin, vše co doma najdu, a lehce zaprášil pigmenty. To je asi celý postup, je to sice poměrně zdlouhavé, ale výsledek si myslím, že za to stojí.


Jako základ na cestu posloužila přesátá hlína dobarvená pomocí směsi patinátorů Agama, konkrétní odstín neznám, je to dělané od oka.


Co se týče odřenin, je tím znázorněna postupující rez.
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#156130Verze : 0
Jo vypadá to dobře až na toho již zminovaného vojáka na haklovi a dobrý postup na výrobu plachty (až bud čas taky ho vyzkouším) jinak fakt super
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#156211Verze : 0
jednoho blitze bych měl navíc...dostal jsem ho jak jsem chtěl, ale k mým 35tinám moc se svým měřítkem nepasuje...
URL : https://www.valka.cz/Opel-Blitz-t34032#226891Verze : 0