Odstřelovači ve válce - Michael E. Haskew

Michael E. Haskew

Diskuse

Orig. The Sniper at War; Amber Books Ltd., 2005
přeložil Antonín Skalický
vydal DEUS, Praha, 2007
ISBN 978-80-86215-94-5

Musím se přiznat že jsem knihu nedočetl. Zatím, možná se k ní v návalu masochismu vrátím než ji odnesu zpátky do knihovny.
Nevím, jak je na tom originál, ale překlad knize rozhodně uškodil. Možná bude stačit následující věta (zvýraznění je moje):

Citace :


Když britská armáda ustupovala od Iberian Peninsuly přímo ke Corunně, Thomas Plunkett z prvního praporu 95. střeleckégo pluku vystřelil ohromující střelu a zabil velitele francouzských sil, které Brity pronásledovaly.


Pokud vím, je Iberský poloostrov vcelku ustálený termín, takže nevidím důvod proč ho nechávat v Angličtině, nemluvě o tom že se od něj těžko ustupuje k La Coruně Wink
Výrazivo knihy mi přijde místy ( tak v 90% toho co jsem přečetl) nepříliš vhodně zvolené a zbytečně senzacechtivé.

Co mne ale definitivně odradilo bylo přesné určení dobytí Jeruzaléma Izraelskými výsadkáři v Jomkippurské válce v roce 1973.

Verdikt: naštěstí mám publikaci jen půjčenou z knihovny, takže mi nemusí být líto peněz.
URL : https://www.valka.cz/Odstrelovaci-ve-valce-Michael-E-Haskew-t66983#236937 Verze : 0
Ja som za tuto knihu zbytocne vyhodil asi 500Sk (nepametam sa presne).
Ale jednoznacne sa jedna o velmi zle napisanu knihu s este horsim prekladom plnou nezmyslov a polopravd. Co dodat akurat ze som si mohol radsej kupit knihu nemecky vojak ve valce za tu istu cenu v tom istom obchode.
URL : https://www.valka.cz/Odstrelovaci-ve-valce-Michael-E-Haskew-t66983#236946 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více