Odorín

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Odorín
Originální název:
Original Name:
Odorín
Další názvy:
Other Names:
(1263) Odorin, Odorinum, Edelin, (1287) Odolyn, (1299) Odorinum, Oderin, (1435) Odorinum sive Edelen, (1773) Odorin, maďarsky Odorín, Szepesedelény, nemecky Dirn.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°56'02.8"N 20°37'59.14"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1263
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky, neskororománsky - ranogotický z 3. štvrtiny 13. storočia, v polovici 15. storočia, loď zaklenutá na stredný stĺp, v 18. storočí zbarokizovaný, v roku 1807 pristavený severná kaplnka, neskorogotický socha Madony z rokov 1460.-1480
Fara baroková z roku 1826 klasicistický upravená
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Pôsobisko:
Ondrej Lucae (1596 – 1673), barokový spisovateľ
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecodorin.sk
URL : https://www.valka.cz/Odorin-t125344#425687Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!