Oddíl útočných děl 667 [1942-1944]

667th Assault Gun Battalion

Sturmgeschütz-Abteilung 667

     
Název:
Name:
Oddíl útočných děl 667
Originální název:
Original Name:
Sturmgeschütz-Abteilung 667
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
14.02.1944
Nástupce:
Successor:
Brigáda útočných děl 667
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
24.06.1942-DD.MM.RRRR Jüterbog /

Velitel:
Commander:
24.06.1942-12.12.1942 Vagedes, (Hauptmann)
15.12.1942-22.01.1943 Zettler, Rudolf (Hauptmann)
DD.MM.RRRR-02.03.1943 Lützow, Joachim (Hauptmann)
01.04.1943-27.06.1943 Zettler, Rudolf (Hauptmann)
DD.07.1943-14.02.1944 Wölfle, Max (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.die-sturmartillerie.com
URL : https://www.valka.cz/Oddil-utocnych-del-667-1942-1944-t184023#537364Verze : 1
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!