Main Menu
User Menu

Oddělení inženýrské letecké služby [1962-1991]

Department of Engineering Aviation Services of the 10th Air Army

     
Název:
Name:
Oddělení inženýrské letecké služby
Originální název:
Original Name:
Oddělení inženýrské letecké služby
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1962
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.05.1962-01.10.1991 Týl 10. letecké armády
Dislokace:
Deployed:
01.05.1962-01.10.1991 Hradec Králové, Žižkovy kasárna /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.05.1962-01.05.1966 Cvačka, Karel (Podplukovník)
01.05.1966-DD.12.1970 Cvačka, Karel (Plukovník)
DD.12.1970-01.05.1980 Vajcík, Antonín (Plukovník)
01.05.1980-DD.11.1983 Vajcík, Antonín (Generálmajor)
DD.11.1983-01.10.1988 Pecháček, Leopold (Plukovník)
01.10.1988-01.10.1991 Pecháček, Leopold (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1962-01.09.1965 10. letecká opravna
01.09.1969-01.09.1975 4. výcvikový prapor inženýrsko letecké služby
01.09.1969-01.10.1991 46. letecká vojsková opravna
01.09.1974-01.07.1985 1. letecká vojsková opravna
01.09.1974-31.10.1985 3. letecká vojsková opravna
01.09.1974-DD.MM.1978 4. letecká technická opravna
01.09.1975-01.10.1991 1. výcvikové středisko letectva
01.10.1990-01.10.1991 31. letecká vojsková opravna

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://vojenstvi.cz/vasedotazy_135.htm
www.vojenstvi.cz - Vaše dotazy -(dotaz č. 219) odpovídá Pavel Minařík
URL : https://www.valka.cz/Oddeleni-inzenyrske-letecke-sluzby-1962-1991-t232966#644585Verze : 3
MOD
Prosím doplnit:
velitel:
DD.12.1970-01.05.1980 Vajcík, Antonín (plukovník) Ing.
01.05.1980-DD.MM.1983 Vajcík, Antonín, (generálmajor) Ing.



Zdroj: www.vojenstvi.cz - Vaše dotazy -(dotaz č. 219) odpovídá Pavel Minařík
URL : https://www.valka.cz/Oddeleni-inzenyrske-letecke-sluzby-1962-1991-t232966#663428Verze : 0