Obranná zeď na Ponálské silnici

Defensive Wall on the Ponal Road / Verteidigungsmaür Ponalestrasse

     
Název:
Name:
Obranná zeď na Ponálské silnici
Originální název:
Original Name:
Verteidigungsmaür Ponalestrasse
Další názvy:
Other Names:
Defensionsmauer Ponale
Ponalesperre
Obec:
Municipality:
Riva del Garda
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
45°51'48.96"N 10°49'52.96"E
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
Druh objektu:
Sort of Object:
skupina kavernových postavení
Typ objektu:
Type of Object:
silniční uzávěr
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Pevnost Riva
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.1904
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.1913
Výzbroj:
Armament:
6x 8cm kanon M-5
2x 8mm těžký kulomet M-7/12
Posádka:
Crew:
?
Bojové využití:
Combat Use:
DD.MM.1915-DD.MM.1918 1. světová válka
Současný stav:
Current Condition:
zachovalý
Přístupnost:
Accessibility:
přístupno příležitostně
Poznámka:
Note:
1 km dlouhý komplex kavernových postavení v 5 výškových úrovních, chráněný obrannou zdí (nedochovala se).
Zdroje:
Sources:
"www.trentinograndeguerra.it
https://fortifikace.bloguje.cz"
URL : https://www.valka.cz/Obranna-zed-na-Ponalske-silnici-t124619#424226Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!