Main Menu
User Menu

Obišovce

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Obišovce
Originální název:
Original Name:
Obišovce
Další názvy:
Other Names:
(1289) Obus, (1427) Abos, Abows, (1773) Obisowcze, (1786) Obussowce, (1920) Obyšovce, maďarsky Abos.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°51'41.98"N 21°14'06.50"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1289
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Zrúcaniny hradu – neskorománsky z 13.storočia na mieste starého opevneného sídliska.
Kostol – rímsko-katolícky, pôvodne neskororománsky, viac krát prestavaný a upravený v interiéri 1888, fasáda neogotická
Kostol – evanjelický tolererančný z roku 1787-89
Veža – zo začiatku 20. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obisovce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Obisovce-t124561#424081Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t124561#424081Version : 0
MOD