Main Menu
User Menu

Óba, Šihei

Shihei Oba / 大場四平

     
Příjmení:
Surname:
Óba
Jméno:
Given Name:
Šihei
Jméno v originále:
Original Name:
大場四平 / おおば・しへい
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
14.01.1890 ?, prefektura Mijagi /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
25.07.1963 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Tokijského zálivu
velitel: 16. divize
velitel: 10. skupina pěchoty
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/大場四平
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Oba-Sihei-t182212#533226Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Óba
Jméno:
Given Name:
Šihei
Jméno v originále:
Original Name:
大場四平 / おおば・しへい
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.12.1908-28.05.1910 Vojenská akadémia
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.10.1910 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.08.1936 plukovník
01.08.1939 generálmajor
01.08.1942 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
23.05.1945-16.06.1945 Velitel : Sbor obrany Tokyjského zálivu
15.06.1945-02.09.1945 Velitel : Sbor Tokyjského zálivu
21.06.1944-DD.09.1945 Velitel : Pevnost Tokijského zálivu

Ručně vyplněné položky:
01.08.1936-02.08.1937 velitel 7. náhradného pluku
02.08.1937-15.07.1937 velitel 42. pešieho pluku
15.07.1938-01.08.1939 velitel pechotnej jednotky, Toyohashi voejsnkej školy reservistov
01.08.1939-01.08.1940 pridelený k 10. náhradnej divízii
01.08.1940-15.10.1941 velitel 10. pešej skupiny
01.08.1942-01.03.1944 velitel 16. divízie
01.03.1944-21.06.1944 pridelený k Generálnemu štábu
21.06.1944-DD.09.1945 velitel Pevnosti Tokyjského zálivu
23.05.1945-15.06.1945 velitel Zboru Tokyjského zálivu
15.06.1945-02.09.1945 velitel skupiny Tokyjského zálivu
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/大場四平
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Oba-Sihei-t182212#533290Verze : 1
MOD