Main Menu
User Menu

Nové Hony

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Nové Hony
Originální název:
Original Name:
Nové Hony
Další názvy:
Other Names:
Nagykeresztur és Kiskeresztur (1877), Kétkeresztúr (1907-1913, 1938-1945), Malý a Veľký Kerestúr (1920), Kerestúry (1927-1938, 1945-1948), Sväté Kríže (1948), Nové Hony; maďarsky Kiskeresztúr és Nagykeresztúr, Kétkeresztúr
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°21'45.60"N 19°49'29.81"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1332
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kúria neoklasicistická z roku 1870, prestavaná v roku 1903
- Kostol evanjelický neoklasicistický z roku 1886
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.novehony.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Nove-Hony-t126482#428835Verze : 0
MOD