Main Menu
User Menu

Nováčany

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Nováčany
Originální název:
Original Name:
Nováčany
Další názvy:
Other Names:
(1322) Wyfolu, (1630) Jazowyfalu, (1773) Nowacžany, (1786) Nowačani, (1920) Novočany, (1927) Nováčany, maďarsky Jászóújfalu.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°41'19.74"N 21°04'19.96"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1322
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – rímsko-katolícky klasicistický z roku 1807
Hostinec – zo začiatku 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1939-1945 bola obec pripojená ku Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Novacany-t124453#423854Verze : 0
MOD