Main Menu
User Menu

Nižný Lánec

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Nižný Lánec
Originální název:
Original Name:
Nižný Lánec
Další názvy:
Other Names:
(1268) Lanchi, (1298) Lanc, (1319) Laanch, Lanch, (1630) Also Lancz, (1773) Nižny Lancz, (1948) Nižný Lánec, maďarsky Alsólánc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°32'24.42"N 21°06'34.81"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1268
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kaštieľ – klasicistický zo začiatku 19. storočia
Kaplnka – klasicistický z roku 1842
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.niznylanec.ocu.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Nizny-Lanec-t124451#423851Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t124451#423851Version : 0
MOD