Main Menu
User Menu

Nižná Kamenica

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Nižná Kamenica
Originální název:
Original Name:
Nižná Kamenica
Další názvy:
Other Names:
(1427) Alsow Kemenche, (1430) Kemencze, (1630) Also Kemencze, (1773) Nisna Kamenicza, (1786) Nižná Kamenicza, maďarsky Alsókemence.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°45'43.90"N 21°28'47.92"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1427
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – reformovaný klasicistický z roku 1840
Kaštieľ – klasicistický asi z roku 1830, prestavaný v roku 1950
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.niznakamenica.sk
URL : https://www.valka.cz/Nizna-Kamenica-t124249#423347Verze : 0
MOD