Main Menu
User Menu

Nižná Hutka

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Nižná Hutka
Originální název:
Original Name:
Nižná Hutka
Další názvy:
Other Names:
(1293) Hwthka, (1327) Hutka, (1335) Hudka, (1612) Also Hugka, (1630) Also Hutka, (1773) Nizne Hutky, (1927) Nižná Hutka, maďarsky Alsóhutka.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°39'34.10"N 21°21'37.71"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1293
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – reformovaný secesný z 1928
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.niznahutka.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Nizna-Hutka-t124248#423344Verze : 0
MOD