Main Menu
User Menu

Nitra nad Ipľom

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Nitra nad Ipľom
Originální název:
Original Name:
Nitra nad Ipľom
Další názvy:
Other Names:
Nitra (1350), (1948) Nitra nad Ipľom; maďarsky Ipolynyitra
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°19'08.60"N 19°46'21.11"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1350
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky barokovo-klasicistický z roku 1823
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ;
URL CZ: https://www.valka.cz/Nitra-nad-Iplom-t126483#428836Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Lucenec-t126483#428836Version : 0
MOD