Ninomija, Harušige

Harushige Ninomiya / 二宮治重

     
Příjmení:
Surname:
Ninomija
Jméno:
Given Name:
Harušige
Jméno v originále:
Original Name:
二宮治重 / にのみや・はるしげ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
17.02.1879 ?, prefektura Okajama /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
17.02.1945 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 5. divize
zástupca náčelníka Generálního štábu
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/二宮治重
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Ninomija-Harusige-t184705#538980Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Ninomija
Jméno:
Given Name:
Harušige
Jméno v originále:
Original Name:
二宮治重 / にのみや・はるしげ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-21.11.1900 Vojenská akadémia
10.12.1907-29.11.1910 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.06.1901 podporučík
18.11.1903 poručík
27.06.1905 kapitán
22.08.1913 major
06.08.1917 podplukovník
28.06.1921 plukovník
01.05.1925 generálmajor
01.08.1930 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
03.06.1921-28.06.1921 Velitel : 2. sekce (organizace a mobilizace) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
28.06.1921-17.03.1923 Velitel : 2. sekce (organizace a mobilizace) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
21.12.1928-01.08.1929 Velitel : 2. kancelář (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1929-01.08.1930 Velitel : Kancelář všeobecních záležitostí Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1930-22.12.1930 Velitel : Kancelář všeobecních záležitostí Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
12.12.1931-09.01.1932 Velitel : 1. kancelář (operace) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
25.06.1901-DD.MM.RRRR 20. peší pluk
24.03.1906-09.12.1910 Adjutant ? praporu 20. peší pluk
09.12.1910-30.09.1912 pridelený k Generálnemu štábu
30.09.1912-DD.MM.RRRR voejsnký dôstojník v UK (vojenský výskum)
06.11.1915-06.08.1917 pridelený k Generálnemu inšpektoriátu vojenského výcviku (zvláštna vojenská vyšetrovacia komisia)
18.08.1916-01.02.1917 Adjutant Gen. Oyama Iwao
06.08.1917-24.07.1918 pridelený k Ministertsvu armády
24.07.1918-03.06.1921 Kancelária vojenskej službyMinistrstva armády
20.08.1918-03.06.1921 Sekcia armádneho technického dohladu
30.09.1918-06.12.1918 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
30.09.1918-03.06.1921 výskumný team, Armádna škola pechoty
15.04.1919-03.06.1921 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
30.09.1919-03.06.1921 pridelený k Generálnemu štábu
03.06.1921-17.03.1923 náčelník 2. sekcie (Organizácia a mobilizácia), 1. kancelárie, Generálneho štábu
13.06.1921-17.03.1923 Inštruktor vojenských vied, armádne vojnové kolégium
17.03.1923-01.05.1925 velitel 3. gardového pešieho pluku
01.05.1925-26.07.1927 vojenský atašé v UK
26.07.1927-10.08.1928 velitel 2. pešej brigády
10.08.1928-21.12.1928 pridelený k Generálnemu štábu
21.12.1928-01.08.1929 náčelník 2. kanceláře (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1929-22.12.1930 náčelník Kancelárie všeobecných záležitostí, Generálneho štábu
22.12.1930-09.01.1932 zástupca náčelníka Generálneho štábu
12.12.1931-09.01.1932 poverený náčelník 1. kancelárie, Generálneho štábu
09.01.1932-05.03.1934 velitel 5. divízie
24.03.1934-DD.MM.RRRR Reserva
09.09.1936-DD.MM.RRRR náčelník Prieskumu teritória Korei
04.06.1940-DD.MM.RRRR náčelník Prieskumu teritória Manchurie
22.07.1944-17.02.1945 Minister vzdelávania
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

07.09.1920

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

24.03.1930

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

29.04.1934

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/二宮治重
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Ninomija-Harusige-t184705#539016Verze : 2
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!