Německý boj v Africe

Diskuse

Německý boj v JV a JZ Africe za WWI
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#505 Verze : 0
Nemecké boje v Africe se zamnerovali hlavne na ochranu vlastních koloniánich zájmu v Tanzánii, Burundi, Kamerunu (který však hned po vyhlášení války obsadili Francouzi) a Namibii (tu pro zmenu obsadili jihoafrické sily na príkaz Britu). Nemci svoje kolonie bránili statečne, avšak od Nemecka byly odrezáni Královským námornictvem a tak nemohli dodávkami potravin podporit své krajany v Nemecku a to z dlhodobého hlediska ovlivnilo prubeh celé první svetové války.
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#1682 Verze : 0
Každého zrejme napadne predovšetkým Rommel. Nemci tu mohli vyhrať len vtedy, ak by predtým porazili sovietov.
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#1694 Verze : 0
ospravedlňujem sa, nevšimol som si, že som v 1svetovej
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#1695 Verze : 0
Některé části seriálu-Mladý Indiana Jones-se odehrávají právě na území Německých kolonii (konkrétně Tanzánie), kde se Briti pokoušejí vylodit.
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#1756 Verze : 0

Citace - Roland Nádaskay :

Nemecké boje v Africe se zamnerovali hlavne na ochranu vlastních koloniánich zájmu v Tanzánii, Burundi, Kamerunu (který však hned po vyhlášení války obsadili Francouzi) a Namibii (tu pro zmenu obsadili jihoafrické sily na príkaz Britu). Nemci svoje kolonie bránili statečne, avšak od Nemecka byly odrezáni Královským námornictvem a tak nemohli dodávkami potravin podporit své krajany v Nemecku a to z dlhodobého hlediska ovlivnilo prubeh celé první svetové války.Přehled bojů WWI mimo Evropu.
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#1878 Verze : 0
Skvělá mapa k danému tématu - díky Schlange!
Mohu požádat o zdroj?
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#17249 Verze : 0
Zdrojem je : Dějiny Vojenského umění díl 4. -Vojenské umění v období imperialismu, Naše Vojsko 1955byl to bezva nákup v antikvariátě - mám díly 1 - 4. kdybyste někdo věděl o 5. koupím ho taky
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#17300 Verze : 0
Všechny německé kolonie kromě Tanzánie byly rychle dobyty. V Tanzánii tamní vojenský velitel Von Lettow-Vorbeck vedl partyzánskou válku a mnohokrát porazil silnější vojenské síly, což trvalo až do konce války.
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#38695 Verze : 0
Vzhledem k odlehlosti kolonií a vzhledem k tomu, že Británie ovládala světové oceány, nemělo Německo bez patřičných zásob zbraní šanci dlouhodobě držet svoje kolonie. Až na tu Tanzánii, ale to byla spíše vyjímka a na průběh WWI to velký vliv nemělo.
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#71696 Verze : 0

Citace - Klingrik :

Tanzánie -na průběh WWI to velký vliv nemělo.

je otázkou jak posuzovat velikost vlivu - ve srovnání se západní frontou jistě je vliv nepatrný, pokud by ale vojenské síly Dohody vázané na tomto bojišti byly uvolněny a mohly být nasazeny jinde tak je třeba si uvědomitže dopad jejich nasazení by byl rozdílný co do důsledků např. při nasazení na západní frontě - kde by vliv byl minimální a třeba na palestinské frontě kde by důsledky byly podstatně odlišné.
Proto bych se osobně raději držel obecnějšího vyjádření, že svůj vliv to mělo a vyvratitelné komentáře si raději ušetřil.
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#71703 Verze : 0
Souhlasím se Schlangem, jenom by mě zajímalo, jestli Spojenci veděli, že jejich síly nasazené na tomto bojišti jsou několikrát větší než německé, prostě, že Němci dokázali vázat mnohem více vojáků, než sami měli. Když nad tím přemýšlím, tak v situaci Německa, kdy v podstatě na všech frontách stáli proti přesile to bylo velmi užitečné.
URL : https://www.valka.cz/Nemecky-boj-v-Africe-t72#71738 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více