Main Menu
User Menu

Nejvyšší představitelé nezávislé Ghany

Funkce:


-ministerský předseda:
1957-1960 (funkce zrušena) Kwame Nkrumah


-prezident:
1.6.1960-24.2.1966 Kwame Nkrumah


-předsedové Národní fronty osvobození:
24.2.1966-2.4.1969 Major-General Joseph Ankrah
2.4.1969-3.9.1969 Brigadier Akwasi Afrifa


-předsedové prezidentské komise:
3.9.1969-7.8.1970 Brigadier Akwasi Afrifa
7.8.1970-31.8.1970 Nii Ollennu, zastupující předseda
31.8.1970-13.1.1972 Edward Akuffo-Addo


-předseda Národní rady spásy:
13.1.1972-9.10.1976 Colonel Ignatius Acheamphong


-předsedové Nejvyšší vojenské rady:
9.10.1976-5.7.1978 Colonel Ignatius Acheamphong
5.7.1978-4.6.1979 Lieutenant-General Fred Akuffo


-předseda Revoluční rady ozbrojených sil:
4.6.1979-24.9.1979 Flight Lieutenant Jerry Rawlings


-prezident:
14.9.1979-31.12.1981 Hilla Limann


-předseda Provizorní rady národní obrany:
31.12.1981-7.1.1993 Flight Lieutenant Jerry Rawlings


-prezidenti:
7.1.1993-prosinec 2000 Flight Lieutenant (ret) Jerry Rawlings
7.1.2001-dosud John Kufuor
URL CZ: https://www.valka.cz/Nejvyssi-predstavitele-nezavisle-Ghany-t40152#153604Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Nejvyssi-predstavitele-nezavisle-Ghany-t40152#153604Version : 0