Main Menu
User Menu

Nandraž

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Nandraž
Originální název:
Original Name:
Nandraž
Další názvy:
Other Names:
(1318) Nandras, (1346) Nandraz, (1920) Nandraž; maďarsky Nandrás.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°36'30.6."N 20°11'17.61"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1318
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol evanjelický klasicistický z roku 1787
- Pomník padlým v 1. a 2. svetovej vojne z roku 1946
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Od novembra 1938 do marca 1939 patrila obec Nandraž k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.nandraz.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Nandraz-t127151#430459Verze : 0
MOD