Main Menu
User Menu

Náhradní střelecký pluk 83 [1939-1942]

83rd Rifle Replacement Regiment

Schützen-Ersatz-Regiment 83

     
Název:
Name:
Náhradní střelecký pluk 83
Originální název:
Original Name:
Schützen-Ersatz-Regiment 83
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
16.07.1942
Nástupce:
Successor:
Náhradní pluk tankových granátníků 83
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-01.11.1939 Velitelství náhradních jednotek III
01.11.1939-08.11.1939 Velitelství náhradních jednotek 1./III
08.11.1939-12.12.1939 153. divize
12.12.1939-15.05.1942 Divize č. 153
15.05.1942-07.07.1942 Divize č. 233 (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
26.08.1939-16.07.1942 Eberswalde, ?

Velitel:
Commander:
09.01.1942-16.07.1942 Manteuffel, Günther von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Nahradni-strelecky-pluk-83-1939-1942-t236686#654115Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/83rd-Rifle-Replacement-Regiment-t236686#654115Version : 0
MOD